Vánoční Čechova stodola

V adventním čase, v pondělí 16. 12. 2019, navštívili žáci 4. a 5. třídy se svými učiteli Čechovu stodolu v Bukové u Příbrami. Všichni jsme se těšili na program Vánoce v Čechově stodole.

Celou vánoční expozici plnou obrazů, figurín, stromečků a betlémů nás provázel milý andílek. Nejprve nás zavedl do pekla, kde se mnozí museli zodpovídat ze svých hříchů. Společně jsme se ocitli v čertovské škole, kde se právě učili malí čertíci. Některé z nás si čert převážil na pekelné váze a mnozí sotva unikli peklu pod tíhou svých hříchů. Po návštěvě pekla nás anděl zavedl nebeskou bránou do nebe. Celá prohlídka byla zakončena povídáním o vánočních zvycích a tradicích.

Na závěr naší návštěvy si děti ještě vyrobily malý vánoční dáreček ve tvořivé dílně. Hezky prožité odpoledne v krásném předvánočním čase si všichni moc užili.

 

Mgr. Jitka Mrázová a Mgr. Miloslava Sláviková, třídní učitelky 4. a 5. třídy