Jablíčko roku 2018

Letošní jablíčková soutěž v ZŠ Bohutín se vyznačovala velkým množstvím přihlášených jablíček, což svědčilo o bohaté úrodě. Také velikost jablek byla nadstandartní. Léto si se svými plody opravdu vyhrálo – celá družina svítila červenozelonožlutě, a ta vůně! Prostory doplnili jablíčkovými kolážemi žáci 5. třídy a velký nesoutěžní košík jako výzdobu nám zapůjčil z vlastní úrody pan učitel.

Přihlášených jablíček bylo kolem osmdesáti a o vítězi tradičně rozhodovali všichni žáci naší školy. Je zajímavé, že ač je soutěž anonymní, na vítězné desítce jablek se shodujeme téměř všichni.

Nebudeme napínat. Výsledky v první desítce byly těsné. 1. místo s největším počtem hlasů obsadilo jablíčko Jakuba Krásy ze 4. třídy, 2. místo Denisy Jandové ze 2. třídy a 3. místo Elišky Jelínkové z 1. třídy.

Nezvyklé výsledky byly v soutěži O největší jablko, kdy nehlasujeme, ale pouze hledáme. Letos se totiž sešlo šest stejně velkých jablek: Nátálka Křížová, Kačka Pánková, Matěj Pánek, Nela Maková, Michal Holub, a Monika Ráczová jsou tedy vítězi v této kategorii.

K soutěži se letos zapojily i paní kuchařky ze školní jídelny, které nám na tento den upekly do školy svačinu – štrůdl z jablek z naší školní zahrádky. Děkujeme, byl moc dobrý!

 

Mgr. Lenka Malá