Anglické představení

Dne 21.11.2017 nás již podruhé podtil svou návštěvou divadelní spolek The Bear Education Theater se svým interaktivním divadelním představením v angličtině. Žáci 1. stupně zhlédli hru Jackie and the Giant, druhý stupeň pak hru the Detectives.

Představení Jackie and the Giant bylo zaměřené zejména na jednoduchou slovní zásobu, porozumění proto nedělalo problém ani nejmenším dětem. Příběh byl o malé holčičce, která utíká před zlým obrem, který ji chce sníst. Jackie proto musí pracovat i se žáky, aby obra společně přemohli.

Představení The Detectives bylo zaměřené na pokročilejší angličtinu žáků 2. stupně. Jednalo se o detektivní příběh zasazený do anglického kabaretu. Jsou zde tři hlavní postavy –  Michael, Christopher a Silvia, jeden z nich je však při posledním vystoupení zabit. Zde musí sami žáci odhalit pachatele. Po herecké stránce bylo divadlo velice dobře zpracované. Navíc se zde objevovalo mnoho vtipných scén.

Zeptal jsem se některých mých spolužáků z 2. stupně, jak jim se divadlo líbilo:

 

„Divadlo bylo velice povedené a vtipné. Já osobně jsem rozuměl všemu, co herci řekli. Ti dokázali perfektně spolupracovat s publikem, a dokonce si mě i vytáhli na pódium. Zahrál jsem si s nimi pár scének… Myslím si, že i když někteří nemuseli rozumět každému slovu, tak se určitě hodně zasmáli.“

                                                                                                          Denis Hordijenko, 9. třída

 

 

„K anglickému divadlu jsem byl ze začátku mírně skeptický, jelikož jsem neviděl předchozí představení. Nevěděl jsem, co mě čeká. Každopádně mé obavy ohledně divadla pominuly ihned po příchodu herců na scénu. Už v tu dobu jsem věděl, že to jsou sympatičtí lidé. Celkově bych to shrnul, že to bylo velmi povedené, herci byli skvělí. Příběh byl zajímavý a donutil nás přemýšlet “

František Kulovaný, 8. třída

 

 

„Divadlo bylo dobré. Velmi jsem se u něho zasmála, přestože jsem nerozuměla úplně všemu doslova.“

 

 Aneta Šivarová, 7. třída

 

napsal Michal Haušild, 9. třída