STOP Pohádka

Ve středu 19. listopadu 2014 přijelo na naši školu již potřetí Divadýlko Kuba z Plzně, tentokrát se svou STOP pohádkou. Toto představení je netradiční již svým názvem, který znamená, že děti samy určují vývoj děje v pohádce.

Její příběh byl naprosto tradiční – princ šel do světa, aby zachránil princeznu. Do cesty se mu stavěly různé překážky a děti rozhodovaly hlasováním, co má princ udělat. Otevřít tajemný pytel či neotevřít? Má si vzít zlatou nebo obyčejnou sekyru? Má ušetřit zlého loupežníka? Poslední otázka byla vůbec nejtěžší – vzít si za ženu zachráněnou, leč ošklivou princeznu?

Děti se samozřejmě rozhodly i špatně – zlatá sekyra je hezká, ale kácet stromy s ní nejde. Je důležitější krása princezny? Co když je hodná?

Nakonec vše dobře dopadlo jako ve správné pohádce. I ta ošklivá princezna se nakonec změnila v krásnou.

Hlasování o vývoji pohádky se zúčastnily i děti z mateřských školek z okolí, které se tento den podívaly i na prvňáčky. Ti jim ukázali, co se za krátký čas ve škole již naučili v matematice, čtení i psaní.

 

Mgr. Lenka Malá

IMG_1908IMG_1932IMG_1919IMG_1902