Násilí nic neřeší

Ve čtvrtek 21. března se žáci 9. třídy ZŠ Bohutín zúčastnili besedy pojmenované Násilí nic neřeší. Tuto akci zaštiťuje 1. FK Příbram v rámci Projektu prevence kriminality „Fotbal proti zločinu.“

Do stylově vyzdobené „devítky“ zavítal JUDr. Fára spolu se zástupcem 1. FK Příbram panem T. Větrovským a dva hráči našeho prvoligového týmu – Z. Danoski a T. Hájovský. Posadili se pod fanouškovské šály a diskutovali se žáky na téma agrese nejen na stadionech,  o jejích příčinách a následcích, ale také o používání pyrotechniky. Řešila se i určitá agrese mezi hráči samotnými vedoucí často ke zbytečným úrazům fotbalistů. S tímto má zkušenosti asi každý, kdo někdy hrál kontaktní sport.

Otázky na hráče byly adresovány i zcela osobně – jakou školu studovali, jaké mají vzory, nejkrásnější zážitky z fotbalu, jaké jsou jejich fotbalové plány nebo komu fandí ve světovém fotbalu. Protože Zoran i Tomáš jsou vlastně z jiné země, zajímalo děti i to, jak se k nám do Příbrami dostali.

Na závěr zúčastnění žáci obdrželi na památku tričko s logem akce a brožuru k tomuto projektu. Besedu jsme ukončili autogramiádou a fotografováním s hráči. Fotbalistům děkujeme za trpělivost a ochotu, 1. FK Příbram za umožnění této zajímavé akce.

 

Mgr. Lenka Malá

Poznámka:

více foto na http://skolabohutin.rajce.idnes.cz/

Článek Fotbal proti násilí – V bohutínské základní škole se besedovalo o diváckém násilí – odkaz

http://www.fkpribram.cz/clanky/Fotbal-proti-nasili-V-bohutinske-zakladni-skole-se-besedovalo-o-divackem-nasili.3110/