Podpora domácí výuky – průběžně aktualizováno

Vážení rodiče, milí žáci a žákyně,

nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným. Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka. Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.

Dnes 16. 3. 2020 bylo zveřejněno první video, ve kterém se žáci seznamují s písmenem B.

Připomínáme, že:

nakladatelství Nová škola bezplatně poskytuje také více než 5 000 výukových videí pro matematiku v 1. až 5. ročníku na www.matyskova-matematika.cz. Volně přístupná videa obsahují i výklad a lze je využít i v případě, kdy žáci používají jiné učebnice – probírané učivo je obdobné. Žáci tak mají možnost učit se matematiku z domova s učitelským výkladem.

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., žákům, rodičům i učitelům nabízí také bezplatný přístup k multimediálním interaktivním učebnicím pro 1. a 2. stupeň základních škol pro předměty matematika, český jazyk, prvouka, vlastivěda, přírodověda, dějepis, zeměpis, přírodopis, chemie, výchova k občanství i anglický jazyk. MIUč+ zahrnují – kromě obsahu totožného s tištěnou učebnicí – více než 10 000 interaktivních cvičení a množství doplňkového materiálu, jako jsou videa, zajímavosti atd.

Více informací zde https://www.nns.cz/blog/1-stupen/poskytnuti-miuc-zakum-zdarma-se-vztahuje-i-na-program-media-creator/?utm_source=mailpoet&utm_medium=email&utm_campaign=onlinenns

 

Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní projekt nazvaný UčíTelka. https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/ Každý den čeká od 9.00 na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000405-skola-doma/

Nezkreslená věda je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd ČR. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání vzdělávací, ale zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol. Mezi lety 2014-2016 již vznikly tři série této stále populárnější řady. 

Denně je aktualizovaný nově vzniklý vzdělávací web vedanadoma.cz plný tipů, jak strávit čas s vědou. Najdete zde návody na pokusy, e-zdroje i přednášky pro děti a dospělé

Rádio Junior, stanice Českého rozhlasu pro nejmenší posluchače, zařazuje do svého vysílání speciální hodinu pro děti 1. stupně základních škol. Nový pořad s názvem „Skoro školní vysílání z pokojíčku Vendy, Fráni bude vzdělávat v českém jazyce, prvouce, přírodovědě nebo vlastivědě. První díl bude uveden v úterý 17. března. Speciální program pro děti bude stanice Rádio Junior vysílat každý všední den v čase od 10:00 do 11:00. Malé posluchače seznámí například se světem slovních druhů nebo vyjmenovaných slov a série Kouzelná kniha Káji Kučery nabídne zajímavosti ze světa prvouky, přírodovědy či vlastivědy. V pořadu nebude chybět ani čtení na pokračování známých literárních děl

Více informací o vysílání naleznete na radiojunior.cz. Odvysílané díly pořadu budou k dispozici také na audioportále mujRozhlas.cz.

 

Přípravné online kurzy na Přijímací zkoušky na SŠ ZDARMA. Kurzy jsou dostupné na https://www.edufix.cz/prijimacky-nanecisto/ctyrlete-obory. Technicky to lze provést přes slevový kupón se 100% slevou – PRIJIMACKY2020, který student vyplní před výběrem platby.

 

Zároveň upozorňuji na naše webové stránky https://www.zsbohutin.cz/?page_id=1585, kde se nacházejí další možné výukové zdroje a zajímavé odkazy.

Přeji všem hlavně pevné zdraví.

Mgr. Lada Králová

 

 

Použitý obrázek: pixabay.com