Plavecký výcvik 1. – 4. třídy

Od září do listopadu 2019 prošla 1. – 4. třída plaveckým výcvikem, který probíhal na plaveckém bazénu v Příbrami. Sestával se z deseti lekcí.
Pro některé žáky to byl kurz začátečnického plavání, pro některé již zdokonalovací kurz. Pro obě skupiny byl však nesmírným přínosem. Děti plavaly poctivě celou vyučovací dobu různými plaveckými styly, skákaly do vody a samozřejmě zbyl i čas na hry ve vodě. Poslední hodinu jsme si mohli ve vodě jen hrát, přinést si hračky a využít i různých pomůcek plaveckého bazénu. Moc jsme si to užili!
Na závěr kurzu se konaly plavecké závody, nejlepší trojice z každé třídy v kategorii chlapci – děvčata byla odměněna diplomem. Jako hodnocení dostali všichni Mokré vysvědčení. Založíme si ho do portfolia, ať vidíme, jak se v plavání zlepšujeme i nadále.
Jestli bude plavecký výcvik probíhat i v příštím školním roce však zatím nevíme, protože se chystá rekonstrukce příbramského bazénu.

Mgr. Lenka Malá