Krajské kolo soutěže Zlatá včela

Dne 26. 4. 2019 se ve Vlašimi konalo krajské kolo soutěže „Zlatá včela“. Žáci z VKM Bohutín se zúčastnili a soutěžili v kategorii mladších žáků. Jmenovitě šlo o Michala Holuba, Lauru Pekárovou, Sofii Drábkovou a Evu Švejnohovou. Nejlépe se umístil Michal Holub, který obsadil sedmé místo z čtyřiceti soutěžících. 
Soutěžící od 10-ti hodin ráno do 15-ti hodin plnili soutěžní úkoly, které se sestávaly z teoretických částí, jako znalostní testy atd. a též z praktických částí, jako bylo například poznávání rostlin či práce s mikroskopem. Odpoledne mezi koncem soutěže a vyhlášením výsledků bylo vyplněno jednak poutavou interaktivní přednáškou o včelách a též ukázkou dravých ptáků. Účast na této soutěži byla pro žáky z včelařského kroužku odměnou za celoroční práci, všichni se dobře bavili a samotné město Vlašim se jim velmi líbilo.   Navštivili i nedalekou přehradu Švihov a tamní „Vodní svět“.

Děkujeme našim mladým včelařům za účast na soutěži a gratulujeme!