Výuka anglického jazyka

Jedním z našich cílů v tomto školním roce je zkvalitnění výuky jazyků. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vytvořit i v našich omezených prostorách jazykovou učebnu.

Nyní se tato učebna nachází ve společném prostoru s hudebnou. V této třídě postupně pracujeme na výzdobě a především lepším vybavení. Neustále obměňujeme výzdobu, která se skládá především z vlastních anglických projektů našich žáků. Kromě toho se zde nachází anglická knihovna – žáci mají možnost vypůjčit si literaturu v anglickém jazyce a tím pádem zlepšovat svůj mluvený projev a rozšiřovat slovní zásobu. Kromě knih jsou zde k dispozici slovníky, časopisy a pracovní sešity, které si mohou žáci vypůjčit a věnovat se angličtině nejenom ve škole, ale i doma. Mezi další užitečné pomůcky patří i didaktické hry, např. pexesa, domina, obrázkové karty, apod. Tyto hry se těší oblibě zejména mezi žáky na I. stupni. Pro starší žáky jsou zde k dispozici deskové hry a především konverzační karty.

Tyto pomůcky používáme při výuce, abychom zdokonalili mluvený projev žáků a hlavně překonali ostych, kterým někteří žáci trpí. Naším cílem není pouhá znalost gramatiky a slovíček, ale především to, aby děti uměly angličtinu používat v běžných situacích a nestyděly se komunikovat jak se svými spolužáky a učiteli, tak s rodilými mluvčími.

Věříme, že pohodové prostředí a vhodnější podmínky pro výuku anglického jazyka pomohou našim žákům při učení a angličtina pro ně nebude pouze povinností, ale také zábavou.

                                                                                                          Bc. Nikola Hložanková