Exkurze 9. třídy v rámci volby povolání

 Již brzy si budou muset naši deváťáci vybrat střední školu, na kterou pošlou svoji přihlášku ke studiu. Ne všichni jsou již rozhodnutí, jakým směrem se bude ubírat jejich další vzdělávání, a tak jsme využili možnosti a na některé střední školy jsme se vypravili společně, některé navštíví žáci individuálně se svými rodiči.

 V pondělí 17. 9. jsme byli pozváni na projekt Střední průmyslové školy v Příbrami s názvem Týden techniky. Žáci byli seznámeni se všemi obory, které tady mohou studovat.  Vyzkoušeli si práci v kovárně, počítačové učebně, navrhovali si vlastní dům, vytiskli si kovový odlitek se svým jménem, nechali se poučit, jak sestavit autíčko na ovládání, v multimediální učebně vyzkoušeli několik triků, jak upravit fotografie nebo videa.

V pátek 5. 10. jsme se společně zúčastnili dne otevřených dveří na Střední odborné škole v Březnici. Opět pro nás měli velmi dobře připravený program. Seznámili nás s obory sociální péče, informační technologie i agropodnikání. Žáci si mohli vyzkoušet jízdu traktorem a péči o pacienty, poznávali různé druhy obilí a rostlin, prošli kvízem práva nebo si mohli zkusit podojit krávu. Kromě školy jsme navštívili i domov mládeže, kde žáky nejvíce zaujala posilovna.

Myslím, že vše bylo pro žáky velmi zajímavé a poučné. Budeme deváťákům držet palce, aby dobře vybrali a dostali se na vybranou školu.

Renata Vondrášková, třídní učitelka