Projekt 1. třídy Bylinky z naší zahrádky

Celý náš projekt Bylinky z naší zahrádky „odstartovala“ bylinková kytička. Dostala jsem ji první školní den od Barunky, která má doma zahrádku plnou krásných bylinek. Řekla jsem si, že by i všechny ostatní děti mohly poznat ty nejznámější bylinky, naučit se pozorovat jejich listy, květy a vůni. Poprosila jsem maminku Barunky, zda by mi s projektem pomohla. Byla velice ochotná a dokonce se přidali i další rodiče – maminka Míši, Matěje a Kubíka. Maminka Kubíka nám ušila krásné látkové sáčky. Maminky byly úžasné, vypracovaly prezentace, přinesly do školy spoustu bylinek zavázaných do snopečků a dokonce i některé zasazené do květníků.

Děti se tak formou prezentace nejprve dozvěděly o každé bylince něco zajímavého, potom si ji mohly prohlédnout, přivonět k ní a do některé si dokonce i kousnout. Ochutnaly také mátovou, meduňkovou a tymiánovou šťávu a trošku se mohly potřít měsíčkovou mastičkou. Na závěr jsme všechny bylinky pověsili na chodbu před třídu, tam se nám budou sušit a potom s nimi naplníme látkové sáčky, které ozdobíme a dáme je jako dárek našim maminkám. Celou třídu a školu nám provoněly tyto bylinky: meduňka, tymián, divizna, máta, mateřídouška, levandule, dobromysl, šalvěj, třapatka, rozmarýna, měsíček, jahodník, borůvka, pažitka, petržel a libeček.

Moc děkuji všem aktivním maminkám za uskutečnění hezkého projektu a těším se na další spolupráci nejen s nimi, ale i s ostatními rodiči mých dětí.

 

                                                      Mgr. Miloslava Sláviková, třídní učitelka 1. třídy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA