Základní škola Bohutín
ZŠ Bohutín,
okres Příbram

Zahradní slavnost

Zahradní slavnost

Zahradní slavnost 9. třídy

Konání zahradní slavnosti je v naší škole již tradicí, která byla přerušena jen v covidové době. Letošní zahradní slavnost se uskutečnila v úterý 25. 6. 2024 na školní zahradě.

Vrcholem a hlavním bodem programu každoroční slavnosti v bohutínské základní škole je rozloučení s deváťáky. Žáci letošní 9. třídy nastoupili na písničku Life is a Highway z filmu Auta a tím celou zahradní slavnost zahájili.

Následně se ujala slova paní ředitelka, která přivítala všechny přítomné hosty, rodiče a především pak oslavence - deváťáky. Po ní promluvil pan starosta, popřál žákům hodně štěstí a úspěchů v jejich dalších studijních i osobních životech a všem zúčastněným příjemné léto.

Slavnostní rozloučení se stalo také příležitostí k mimořádnému ocenění paní učitelky Miloslavy Slávikové za její 50 let trvající oddanou práci ve školství. Paní ředitelka s úctou a vděčností poděkovala paní učitelce Slávikové, která velkou část života zasvětila práci na základní škole a zároveň byla pro letošní deváťáky jejich první třídní učitelkou. Dojatá paní učitelka Sláviková se poté v emotivním proslovu rozloučila nejen se svými bývalými "prvňáčky", kterým popřála vše nejlepší do budoucna, ale zároveň i s celou bohutínskou školou a jejími zaměstnanci.

Následoval program 9. třídy. Rosťa Kubík a Natálka Křížová přečetli proslov, ve kterém zavzpomínali na 9 let na základní škole. Poté žáci poděkovali všem učitelům a zaměstnancům školy. Rosťa s Natálkou pak představili všechny své spolužáky, kteří byli následně ošerpováni panem starostou a paní ředitelkou a dostali knihu s věnováním. Nakonec se deváťáci rozloučili písničkou od zpěvačky Adele – Skyfall.

Druhá část zahradní slavnosti patřila nižším ročníkům. Všichni si svá vystoupení užili a měli je moc hezky připravené. Diváci mohli vidět vystoupení prvňáčků na písničku od Šmoulů, představení s padákem žáků 2. A, Mimoní tanec žáků 2. B, taneční vystoupení třeťáků a čtvrťáků nebo vystoupení 5. třídy zakončené flash mobem. Zahradní slavnosti se zúčastnili také žáci 6. třídy, kteří zatančili na písničku Summer od Calvina Harrise nebo děvčata ze 7. třídy, které si připravily písničky z filmu Top Gun.

Celou zahradní slavnost zakončil svými melodiemi soubor ZUŠ v Rožmitále pod Třemšínem, pobočky Bohutín, pod vedením pana Zdeňka Tesky. Tímto děkujeme jemu i panu Michalu Filinovi nejen za pěkné vystoupení, ale i za celodenní pomoc a perfektní zvučení celé akce.

Po celou dobu zahradní slavnosti si mohli diváci pochutnat na dobrotách, které připravili a přinesli rodiče našich žáků. Všem bych chtěla velmi poděkovat za jejich přispění v podobě sladkých i slaných dobrůtek. Domnívám se, že se zahradní slavnosti povedla a všichni se budeme těšit na příští rok.

 

Mgr. Martina Berkovcová,

třídní učitelka 9. třídy

 

Datum vložení: 28. 6. 2024 11:12
Autor: Správce Webu

Škola

Rychlý kontakt

Adresa:
ZŠ Bohutín, okres Příbram
Bohutín 37
262 41

Telefon:
ZŠ Bohutín: +420 318 676 217

Školní jídelna: 
+420 606 676 145

Email:
zsbohutin@zsbohutin.cz

Datová schránka: asxwehr

Kalendář akci

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4