Základní škola Bohutín
ZŠ Bohutín,
okres Příbram

Informace k návratu a testování žáků od pondělí 12. dubna 2021

Informace k návratu a testování žáků od pondělí 12. dubna 2021 1

Informace k návratu a testování žáků od pondělí 12. dubna 2021

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

dnes jsme obdrželi do datových schránek mnoho stran různých opatření a informací MŠMT a MZ ČR. Po jejich důkladném prostudování z nich pro naši školu vyplývá především následující:

  • Do školy se od 12. 4. 2021 vrací zatím pouze žáci 1. stupně, a to v systému rotační výuky. Žáci 2. stupně prozatím pokračují v distanční výuce.
  • Od pondělí 12. dubna (v lichý týden) budou do ZŠ Bohutín, okres Příbram,  prezenčně docházet žáci 1. až 3. třídy. Žáci 4. a 5. třídy se v tomto týdnu budou vzdělávat distančně. V dalším (sudém) týdnu se třídy vymění.
  • Podmínkou pro účast žáka na prezenční výuce ve škole je testování antigenními testy prováděné samoodběrem ve škole (provádí žák sám, případně s asistencí dospělé osoby). Testování bude probíhat 2x týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Bližší informace k testování zde.
  • Pro žáky přihlášené do ŠD bude zajištěna ranní i odpolední školní družina (do 16 hodin)  za nutnosti dodržení neměnnosti (homogenity) skupin.
  • Obědy ve školní jídelně svým dětem prosím na příslušné týdny přihlaste na Strava.cz.
  • Pokud se dítě, žák nebo student nebude účastnit prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Při této omluvené absenci škola nemá povinnost zajistit žákovi distanční způsob vzdělávání podle zákona, může mu ale poskytnout přiměřenou formu studijní podpory – např. posílání týdenních plánů nebo využití individuální konzultace tam, kde je umožněna apod. Bližší informace poskytnou zákonným zástupcům třídní učitelé (TU). 
  • Třídní učitelé mohou nabídnout rodičům žáků 1. až 3. třídy v tomto týdnu třídní schůzky v aplikaci Google MEET. Při online setkání se vám pokusíme zprostředkovat potřebné informace a poskytnout prostor pro případné dotazy. Schůzka proběhne ve čtvrtek 8. dubna v podvečerních hodinách (upřesní TU). Rodičům, kteří se nebudou moci  online schůzek zúčastnit, podají TU informace jinou (např. písemnou) formou. Pro rodiče 4. a 5. třídy budou naplánovány online třídní schůzky v dalším týdnu.

Vážení rodiče, plně chápeme, že je pro vás a vaše děti tato doba skutečně velmi, velmi náročná. Situace je často nepřehledná a informace přicházejí na poslední chvíli. Přesto vás prosíme o trpělivost. Snažíme se v naší škole všechna tato obsáhlá opatření zpracovat, nastavit a uvést je co nejlépe v praxi. Zároveň se vám budeme snažit potřebné informace co nejsrozumitelněji zprostředkovat a vaše případné dotazy co nejlépe zodpovědět. Chceme Vás ubezpečit, že dlouho očekávaný návrat našich žáků do školy společně zvládneme!

Děkujeme vám za pochopení. S přání pevného zdraví i pevných nervů Mgr. Lada Králová

 

Testování žáků - informace, odkazy, návody, videa

Vážení rodiče, zatím nevíme jistě, jaký typ antigenních testů nám bude distribuován. Níže přinášíme k testování žáků bližší informace. Testování žáků bude probíhat tzv. samoodběrem. V případě testování žáků 1. - 3. ročníku 1. stupně ZŠ je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou (zákonný zástupce či jiná osoba, která musí mít souhlas nebo být pověřena zákonným zástupcem a zároveň s touto asistencí souhlasit). V takovém případě je nutné uzpůsobit počet osob v testovacím prostoru tak, aby byly dodrženy rozestupy. Pro zákonného zástupce či jinou asistující osobu platí výjimka ze zákazu vstupu třetích osob do školy.

Žáci se budou testovat neinvazivními antigenními testy dvakrát týdně, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek

Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák na konfirmační PCR test a nebude docházet do školy. Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, celá třída odchází ze školy, přechází na distanční výuku a čeká se na potvrzovací PCR test pozitivního žáka. Pokud se jím nákaza skutečně potvrdí, další kroky stanoví KHS (hygiena).

Žáci, kteří prokazatelně doloží, že u nich proběhlo onemocnění COVID-19 a od prvního RT-PCR  pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní, testovaní být nemusí. Tuto skutečnost však musí škole doložit např. potvrzením od lékaře, či zprávou z laboratoře. Pokud toto škole nedoloží, žák se účastní testování dle harmonogramu školy.

Negativním testem se musí prokázat na jednotlivých středních školách také účastníci přijímacích zkoušek v den jejich konání.

V případě, že bude mít žák pozitivní test, bude škola neprodleně informovat zákonného zástupce. Ten si ve škole dítě vyzvedne. Následně bude třeba  podstoupit konfirmační PCR test a postupovat dle instrukcí lékaře nebo KHS.

Leták - postupy antigenního testování ve školách

Testování LEPU testy - leták

Testování LEPU - video

Testování - leták pro rodiče

Testování - leták pro žáky

Info o testování pro rodiče - zde

Info o testování pro žáky - zde

 

Přílohy

testovani-instruktazni-letak-lepu

testovani-instruktazni-letak-lepu-6-4-21.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,67 MB

letak-pro-rodice

testovani-letak-pro-rodice-6-4-21f.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 545,39 kB

letak-pro-zaky

testovani-letak-pro-zaky-6-4-21.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 344,28 kB

postupy antigenního testování ve školách

testovani diagram.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 219,98 kB
Datum vložení: 7. 4. 2021 19:50
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2021 15:36
Autor: Správce Webu

Škola

Rychlý kontakt

Adresa:
ZŠ Bohutín, okres Příbram
Bohutín 37
262 41

Telefon:
+420 318 676 217
Email:
zsbohutin@zsbohutin.cz

Datová schránka: asxwehr

Kalendář akci

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4