Škola nanečisto

V letošním školním roce jsme opět uspořádali v naší škole pro budoucí prvňáčky „Školu nanečisto“. Cílem tohoto setkání bývá usnadnit předškolákům nástup do základní školy a umožnit jim lépe poznat jak svoji paní učitelku, tak i samotné prostředí školy.

 V úterý 23. června 2020 se přišlo celkem 26 dětí se svými rodiči podívat, jak to v té opravdové škole vypadá, sednout si do školní lavice a společně se svojí paní učitelkou si vyzkoušet jednu vyučovací hodinu „nanečisto“. Během ní budoucí žáci ukázali paní učitelce, jak se umí podepsat, poznávali písmenka a přiřazovali k nim „jejich“ obrázky. Na koberci si zahráli hru s počítáním krychliček, také si vyzkoušeli z nich postavit co největší dům a spočítat, kolik má podlaží. Za odměnu jim paní učitelka dala první jedničku s hvězdičkou a malý dárek.

Rodiče si mezitím prošli školní budovu a popovídali si s paní ředitelkou a vychovatelkou školní družiny. Ve třídě si potom prohlédli pracovní sešity a učebnice, které budou jejich děti při výuce používat, a paní učitelky se mohli zeptat na vše, co je ohledně výuky a školy zajímá.

Všichni budoucí prvňáčkové byli moc šikovní, nebojácní a bezprostřední. Už se na ně 1. září všichni moc těšíme!

Mgr. Miloslava Sláviková