Úspěch žáků ve futsalovém turnaji

            Dne 23. 11. 2018 se ZŠ Bohutín již tradičně zúčastnila Školní futsalové ligy určené především pro 8. a 9. ročníky základních škol. Na tento futsalový turnaj se naše škola přihlašuje už řadu let, ale v letošním roce jsme zaznamenali velký úspěch.

            Turnaj se hrál systémem 4+1 (4 hráči v poli + brankář). My jsme na turnaj odcestovali s 8 hráči. Ač je turnaj určený především pro žáky 8. a 9. tříd, tak se v našich řadách objevili i žáci 7. třídy. 

            V prvním kole, které se odehrálo v Příbrami na ZŠ Březové Hory, nás reprezentovali: Tomáš Skuhrovec, Pavel Vítek, Michal Šefrna, Lukáš Nádvorník, Adam Karas, Stanislav Teska, Vít Pospíšil a Jiří Kotrouš. Již toto první kolo bývá pro naši školu ZŠ Bohutín obtížné a téměř nepřekonatelné. Hned v tomto kole totiž většinou narazíme na velmi silné, sportovně založené ZŠ Březové Hory a 2. ZŠ Dobříš. Posledním týmem, který se každý rok zúčastní tohoto kola, je ZŠ Čimelice. Jelikož systém turnaje je předem daný a z tohoto kola postupují pouze dvě základní školy, tak je pro nás velmi obtížné postupu docílit.

            Hned první zápas turnaje jsme sehráli se ZŠ Březové Hory. I přes velkou snahu našich žáků jsme inkasovali 13 branek a prohráli vysoko 13:2. Druhý zápas jsme zvládli lépe a se ZŠ Čimelice jsme vyhráli 2:0. V posledním zápase jsme hráli o „historický“ postup se 2. ZŠ Dobříš. Při naší vysoké prohře z prvního utkání jsme na tom byli při skóre 4:13 hůře než ZŠ Dobříš, tudíž jsme potřebovali vyhrát. Do zápasu jsme vstoupili dobře, když jsme v úvodu utkání vedli 1:0. Poté přišel velký tlak ZŠ Dobříš a zasloužený obrat stavu utkání na 1:2 v náš neprospěch. Kluci se ale nevzdali a v posledních minutách jsme trochu zariskovali a vyplatilo se. Dvěma brankami jsme vývoj utkání otočili a vyhráli 3:2, což pro nás znamenalo postup do 2. kola!!

            Druhé kolo se konalo 10. 1. 2018 v Králově Dvoře. V tomto kole jsme se museli obejít bez dvou brankářů, které jsme v prvním kole měli k dispozici (Tomáš Skuhrovec, Jiří Kotrouš). Plnohodnotně je v druhém kole nahradila dvojice Tomáš Ťuka a Filip Kala. Tohoto kola se zúčastnily také školy ZŠ Králův Dvůr, ZŠ Březové Hory a ZŠ Cerhovice. Naneštěstí jsme se opět utkali se ZŠ Březové Hory a opět hned v prvním utkání. Sportovní hala byla obrovská a v této hale se ukázaly fotbalové dovednosti, kterými ZŠ Březové hory disponují. Prohráli jsme 11:0. V druhém utkání jsme také prohráli, a to sice s Královým Dvorem 7:0. Do posledního utkání jsme vstupovali s vědomím, že hrajeme o třetí místo. Naši žáci působili zklamaně z předešlých utkání, ale i přesto předvedli statečný výkon. Ještě 3 minuty před koncem jsme vedli 4:3. Bohužel jsme toto vedení neudrželi a po našich chybách prohráli 5:4.

            Za první i druhé kolo si naši žáci zaslouží obrovskou pochvalu. Po dlouhé době jsme postoupili do druhého kola turnaje, kdy jsme v prvním kole vyřadili favorizovanou ZŠ Dobříš. Zúčastnit se druhého kola turnaje byla pro nás již radost. I když vypadají výsledky z druhého kola hrozivě, tak předvedený výkon byl velmi dobrý.  Bohužel jsme měli smůlu v rozlosování, poněvadž Březové Hory a Králův Dvůr pasuji na favority pro postup do celorepublikového finále. Za předvedené výkony můžeme být na naše žáky rozhodně hrdí.

 

Bc. Jan Jelínek, vyučující TV