Škola nanečisto

V letošním školním roce jsme opět uspořádali v naší škole pro budoucí prvňáčky „Školu nanečisto“. Cílem tohoto setkání bývá usnadnit předškolákům nástup do základní školy a umožnit jim lépe poznat jak svoji paní učitelku, tak i samotné prostředí školy.

V úterý 23. června 2015 se přišlo 23 dětí se svými rodiči podívat, jak to v  opravdové škole vypadá, sednout si do školní lavice a společně se svojí paní učitelkou si vyzkoušet jednu vyučovací hodinu „nanečisto“. Během ní děti ukázaly paní učitelce, jak se umí podepsat, poznávaly písmenka a přiřazovaly k nim „jejich“ obrázky. Na koberci si zahrály hru s počítáním krychliček, také si vyzkoušely postavit z nich co největší dům a spočítat, kolik má podlaží. Za odměnu jim paní učitelka dala první jedničku s hvězdičkou a také krabičku plnou hezkých školních potřeb.

Rodiče si mezitím prohlédli školní budovu a popovídali si s paní ředitelkou. Ta je mimo jiné hlavně seznámila s metodou výuky matematiky na naší škole a také s genetickou metodou čtení, která je u nás od loňského roku zavedena. Mohli se jí zeptat na vše, co je ohledně školy a výuky zajímalo.

Všichni budoucí prvňáčkové byli moc šikovní, nebojácní a bezprostřední. Už se na ně 1. září moc těšíme!

 Mgr. Miloslava Sláviková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA