Šmoulí zápis v ZŠ Bohutín

Poslední lednový týden proběhl na naší škole zápis do první třídy. Také letos byl motivován pohádkou – a tentokrát v něm převládala světle modrá barva, protože to byl Šmoulí zápis!

Již při vstupu do školy přivítali rodiče s dětmi malí Šmoulíci z 5. a 9. třídy, kteří jim pomáhali i po zbytek zápisu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABudoucí prvňáčci dostali v úvodu Vysvědčení ze zápisu a malou mošničku. Za splnění úkolu dostali nejen hezkou známku, ale také čokoládový šmoulí dukát. Nejprve je přivítal ve šmoulí vesnici Taťka Šmoula, kterému děti přednesly básničku nebo zazpívaly písničku. Šmoulinka uvařila Šmoulíkům borůvkové knedlíky, ale neuměla je spočítat. Za odměnu jí Šmoulové natrhali kytičky, ale Koumák neznal jejich barvy. To víte, Šmoulové, ti znají jen modrou barvu! Ještě že jim přišly na pomoc děti. Nakonec uklidily nepořádné Sašetce geometrické tvary a na památku nakreslily pro Šmoulinku obrázek.

Za odměnu dostali budoucí prvňáčci šmoulí čepičku, omalovánky, šmoulíky a samozřejmě mošničku se šmoulími dukáty a vysvědčení plné jedniček. Vše jim vyrobili žáci naší školy. Na rozloučenou si ještě děti zahrály šmoulí hru na interaktivní tabuli, a tak se jim často ani nechtělo domů.

Za pár měsíců vkročí do naší školy coby skuteční prvňáci a my se na ně už teď těšíme!

 

Mgr. Lenka Malá (Šmoulí učitelka budoucí 1. třídy)

IMG_1841

OLYMPUS DIGITAL CAMERA