Velikonoční jarmark v ZŠ Bohutín

Na středu 29. března 2023 se žáci naší školy připravovali již dlouho dopředu. V jednotlivých třídách se připravovaly různé velikonoční dekorace, perníčky, ozdoby nebo zápichy. Ani rodiče se nenechali zahanbit a zhotovili svým dětem spoustu originálních předmětů k prodeji. Maminky navíc dodaly k prodeji různé dobroty.

Od rána se ve třídách připravovaly a zdobily prodejní stoly, na kterých se vystavovalo velikonoční zboží. Celá škola se proměnila v jeden krásný barevný trh a pohled do všech učeben jen lákal k nákupu. Tato tradiční akce se vrátila do školy po několika letech, kdy se z důvodů epidemiologických konat nemohla. Sami jsme byli napjatí, kolik zákazníků přijde.  Před desátou hodinou se konečně otevřely dveře školy a ….zákazníci přišli, a bylo jich hodně!

Bylo opravdu co nakupovat – velikonoční věnečky, závěsy, květníky, pomlázky nebo různé větší dekorace. Objevily se originální hračky, šperky i legrační pilinoví panáčci. Beránci, krásně nazdobené perníčky a jiné sladkosti lákali všechny děti snad nejvíc. Mohli jste si ale koupit i domácí sýry! Žáci 9. třídy se postarali o občerstvení – nabízela se káva, čaj, párek v rohlíku, ale také palačinky nebo vafle s nejrůznějšími příchutěmi.

Postupně ve všech třídách ubývalo z nabídky a děti pružně reagovaly úpravou cen, jen aby zákazníky přilákaly. V závěru jarmarku zbylo jen nepatrné množství neprodaného zboží.

Děkujeme touto cestou všem rodičům a prarodičům, kteří se do jarmarku aktivně zapojili domácí výrobou.  Získané peníze si děti uložily do třídních fondů a podle svých uvážení za ně podniknou nějakou společnou akci. Zároveň jsme výtěžek z dobrovolného vstupu zaslali na sbírkovou akci „ Peříčkový týden“ nadaci Pomozte dětem a část z vydělaných peněz nadaci Dobrý anděl.

Mgr. Lenka Malá

Datum vložení: 4. 4. 2023 9:23