Trenéři ve škole

V letošním školním roce se naše škola stala součástí projektu Trenéři ve škole. Projekt je realizován sportovními trenéry, kteří v pravidelných intervalech docházejí do jednotlivých škol a ve spolupráci s učiteli tělesné výchovy rozvíjejí pohybové dovednosti žáků v daném sportu.

Hlavním cílem projektu je podnítit pozitivní vztah k pohybu u všech žáků, nikoliv jen u žáků talentovaných. Do samotných her a cvičení jsou zapojeni i vyučující či asistenti pedagoga.

Žáci 1.A, 1.B a druhé třídy si během celého školního roku vyzkoušeli americký fotbal, volejbal, tanec, úpoly, florbal, házenou, gymnastiku a fotbal. Setkání s trenéry pro ně jistě bylo příjemným zpestřením hodin tělesné výchovy. Do pohybových aktivit se děti zapojovaly s nadšením a zvídavostí sobě vlastní. Hry a průpravná cvičení u žáků vytvářely základní pohybové návyky a zároveň si přirozenou formou osvojovali základní povely a organizaci v hodinách tělesné výchovy. Díky různorodosti programu v jednotlivých blocích byla rozvíjena pohybová všestrannost, která je nezbytným základem pro rozvoj složitějších pohybových dovedností v dalších ročnících. Hodiny byly pro děti pestré, zábavné, trenéři využívali širokou nabídku klasických i netradičních pomůcek. Soutěžení a porovnávání sil bylo upozaděno a díky tomu mělo každé dítě možnost zažít úspěch. Všechny hodiny probíhaly v přátelské atmosféře a děti na trenéry těšily.

Závěrem lze říct, že se určitě podařilo děti rozhýbat hravou a přirozenou formou. Výuka realizovaná v tandemu vytvořila prostor pro vzájemnou inspiraci a sdílení zkušeností a s jistotou lze konstatovat, že tento projekt je velkým přínosem pro všechny zúčastněné strany. Sportovním oddílům děkujeme za realizaci projektu a určitě budeme mít zájem o další spolupráci.

Mgr. Lenka Kocourková

Datum vložení: 24. 5. 2023 8:06