Putování za Medvídkem Pú

Putování za Medvídkem Pú ve 3. třídě.

V pondělí 7. března 2022 jsme se my, třeťáci ZŠ Bohutín, vydali na dalekou cestu. Museli jsme v rámci celodenního projektu „Putování za Medvídkem Pú“ projít celý Stokorcový les.  Do školy za námi přišly na návštěvu všechny postavičky z Medvídka Púa. Ve třídě vznikla výstava plyšových hraček, ale i her a knížek, objevily se i puzzle a další předměty s těmito motivy.

Rozdělili jsme se do skupin, ve kterých jsme po celý projektový den pracovali. Na koberci jsme měli položenou mapu lesa, na níž čekali Pú a jeho kamarádi s připravenými úkoly. Každá hodina začala krátkou ukázkou z knihy, která uvedla danou postavičku. Za splněný úkol jsme dostali MET (med) od Medvídka Pú.

Na vstupu do mapy Skorovcového lesa jsme potkali Ijáčka, ale ten byl smutný a my jsme ho měli rozveselit. Někteří si pro něj vymysleli pohádku, někteří básničku, někteří příběh, objevila se dokonce i písnička.  Také jsme si vyzkoušeli autodiktát Medvídek Pú.

V hodině matematiky bylo na stromě uvězněné Prasátko a my jsme luštili tajnou zprávu, kterou poslalo v láhvi. Počítali jsme púovské slovní úlohy.

V rámci tělocviku jsme vyzkoušeli Tygříkovu hru, samozřejmě skákací. Byla to hra zábavná, ale i náročná. Tygr je se svým ocáskem při hopsání určitě ve výhodě.

I hodina anglického jazyka byla zaměřené na medvídka Pú. Těžší úkoly si pro nás připravila moudrá Sova. Moc sovích hádanek jsme neuhádli, ale skrývačky už umíme a zvládli jsme je ve skupinách bez zaváhání. Zároveň jsme Sově ukázali, že umíme psát určitě lépe než ona, a vytvořili jsme obrázek s textem písničky o Púovi.

Odpoledne jsme se zastavili u Klokanice s Klokánkem. Ten byl nemocný, protože cestou na severní točnu spadl do vody. Nemohl jít ven, a tak jsme mu alespoň ve skupinách vymodelovali Stokorcový les s jeho kamarády.

Putování jsme zakončili u samotného Medvídka Pú, kterému jsme nakreslili nové obrazy kamarádů, aby si mohl vyzdobit domeček. Během kreslení jsme si poslechli písničky o Púovi.

Na konci putování měl každý 7 METů, jež získal během dne. Sečetli jsme body získané během plnění úkolů a vyhlásili výsledky. O 3. místo bojovala dvě družstva hodně dlouho. Ve volných chvílích jsme si četli příběhy z knihy A. A. Milneho.

Celý den byl velmi příjemný, poctivě jsme plnili všechny úkoly a zasloužili si velkou pochvalu.

Když jsme dnešní aktivity hodnotili, líbilo se každému něco jiného, ale společně vlastně všechno.

Mgr. Lenka Malá

Datum vložení: 16. 3. 2022 8:00