První školní den našich prvňáčků

V letošním školním roce vznikly v ZŠ Bohutín dvě první třídy, protože k zápisu přišlo celkem 45 dětí. Do 1. A nastoupilo 13 kluků a 8 holčiček. Jejich třídní učitelkou je Mgr. Ilona Chvalníková a asistentkou pedagoga Lada Lišková.  Do 1.B nastoupilo 15 kluků a 9 holčiček, které bude učit Mgr. Lenka Hošková za asistence Bc. Evy Plášilové.

Nový školní rok byl slavnostně zahájen ve čtvrtek 1. září 2022 a uvítání nových prvňáčků proběhlo již tradičně na školní zahradě. Slavnostní proslov pronesla nejprve paní ředitelka a poté pokračoval pan starosta.

Pak třídní učitelky vyvolávaly jména jednotlivých prvňáčků, které paní ředitelka a pan starosta ošerpovali a zároveň přivítali v první třídě. Jejich třídní učitelky jim také popřály hodně úspěchů a předaly papírový kornout. V něm děti našly plno školních potřeb a také trochu sladkostí. Po slavnostním uvítání a fotografování na školní zahradě doprovodili šesťáci a sedmáci špalírem ostatních žáků naše nejmenší do prvních tříd, kde už byl pro ně nachystán další program.

Starší spolužáci pomohli novým prvňáčkům najít jejich lavici, opatřenou cedulkou se jménem a značkou. Každý prvňáček tam měl připraveno plno pomůcek a několik prvních učebnic. Kromě toho obdržel ještě uvítací list a žákovskou knížku. Rodiče, kteří své děti do třídy doprovázeli, se od třídních učitelek dozvěděli několik důležitých informací.

Pak děti z 1.A hledaly ve třídě schované plyšové maňásky z pohádky o krtečkovi.  Když se jim to podařilo, zastrčily ruku dovnitř maňásků a objevily tam čtyři schované úkoly. Tři z nich stihly společně splnit už první den, poslední úkol o den později.

V 1. B žáci společně odhalili tajemství boxu, který se ukrýval ve třídě. Uvnitř našli celou partu žlutých mimoňů, kteří se stali maskoty třídy. Závěrem děti složily slib ,,SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEM“.

Přejeme všem žáčkům zdárný vstup do školy a plno nových kamarádů.

Mgr. Ilona Chvalníková a Mgr. Lenka Hošková

Datum vložení: 5. 9. 2022 13:09