První školní den našich prvňáčků

Letošní školní rok byl již tradičně slavnostně zahájen na školní zahradě.

Po uvítání všech žáků, rodičů a učitelů paní ředitelkou a panem starostou, přišli na řadu naši nejmladší žáčci. V letošním školním roce nastoupilo celkem 28 dětí, z toho 12 kluků a 16 holčiček.

Ti stáli plni očekávání z nadcházejících slavnostních chvil u svých rodičů a odvážně se na vyvolání představovali ostatním. Paní ředitelka spolu s panem starostou jim předávali šerpy a paní vychovatelka jim podávala velké kornouty vyrobené jejich novou paní učitelkou. V kornoutech děti našly plno školních potřeb a trochu sladkostí. Po slavnostním uvítání a fotografování na školní zahradě, doprovodili šesťáci špalírem ostatních žáků naše nejmenší do  první třídy. Tam už byl pro ně nachystán další program. Děti se usadily podle svých značek do lavic, na kterých měly připraveno opět plno dárků, pomůcek a několik prvních učebnic. Ze všech dárků jim udělal asi největší radost roztomilý medvídek mýval, kterého jim ušila naše šikovná paní zástupkyně.

Ve třídě všechny děti a jejich rodiče ještě jednou přivítala paní učitelka a představila prvňáčkům jejich kamarádku berušku Marušku. Ta se stane jejich třídním maskotem a bude děti doprovázet na školních výletech a společně spolu zažijí určitě plno zábavy, objevů a poznání. Na tabuli měli prvňáčci nalepené berušky se svými jmenovkami a jejich prvním úkolem bylo najít berušku se svým jménem. To všichni dobře zvládli a jako odměnu si odlepili čokoládovou berušku u svého jména. Na závěr slavnostního dne se malí žáčci naučili se svojí paní učitelkou roztomilý taneček o berušce, který si společně zatancovali.

Přeji všem žáčkům zdárný vstup do školy a plno nových kamarádů.

Mgr. Jitka Mrázová

třídní učitelka 1.třídy