Projekt – Spolupráce s rodiči

V květnu jsme v 1.B odstartovali dlouhodobý projekt - Spolupráce s rodiči.  Cílem je propojit učení s reálným životem a umožnit rodičům zapojit se do . Žáci se budou postupně seznamovat s různými profesemi.

První setkání, nazvané Poznáváme český venkov, proběhlo s paní Klárou Svobodovou. Pomocí prezentace nás maminka Honzíka a Matěje seznámila se svou prací na Ministerstvu zemědělství České republiky. Společně jsme vytvořili seznam činností, jimiž se ministerstvo zabývá, vyluštili křížovku a vysvětlili si, co jednotlivé barvy na logu znamenají. Na konci vyučovací hodiny jsme všichni dostali pracovní sešit, kde se pomocí spojovaček, doplňovaček a zajímavých her dozvíme, co je ekologické zemědělství, farmaření nebo jak se dělá chléb. Každý z nás obdržel i krásné a praktické dárečky, např.: voskovky, pexeso, termosku nebo semínka letních květin.

Na druhé setkání jsme pozvali paní Lucií Novotnou. Tématem tentokrát byla Zdravá strava a pohyb. Nejprve nás Filípkova maminka seznámila s tím, co dělá vedoucí školní jídelny a poté jsme si řekli, jaké jsou zdravé potraviny a správné stravovací návyky. Následně se žáci rozdělili do skupinek po čtyřech. Každá parta dostala tác, lžíci, vidličku, nůž a misku. Poté paní Novotná předala dětem suroviny na zdravou pomazánku (mrkev, pažitku, žervé, …). Všechny přísady poté žáci společně promíchali, namazali na chlebíčky a ozdobili je zeleninou a jablíčkem. Vznikly i velmi vydařené obložené talíře. Paní Novotná se ve svém volném čase věnuje i pohybovým aktivitám, a tak jsme si společně za doprovodu hudby protáhli svá těla. Na závěr vyučovací hodiny jsme si pochutnali na zdravé svačince.

Oběma maminkám patří velké díky. Všichni si odnášíme mnoho nových poznatků a především skvělé zážitky. Už teď se těšíme na další spolupráci s rodiči.

Mgr. Lenka Hošková a Bc. Eva Plášilová

Datum vložení: 24. 5. 2023 8:01