Projekt Knížka pro prvňáčka

V únoru žáci prvních tříd poprvé navštívili knihovnu v Příbrami ve Školní ulici. Byla to první z pěti návštěv, které je čekaly v rámci projektu Knížka pro prvňáčka. Jedná se o program na podporu zájmu o čtení.

Paní knihovnice si pro děti vždy připravily velmi poutavý program.

Při prvním setkání čekalo prvňáčky Putování knihovnou – poznávali ji prostřednictvím hádanek a loutek. Během putování sbírali zlaťáky, vyslechli si příběh O vlkovi, který vypadl z knížky, a kouzlili.

Při druhé návštěvě se žáci blíže seznámili s malovaným čtením. Paní knihovnice Věruška četla příběh a paní knihovnice Petruška ukazovala obrázky nebo předměty, které děti v určitý okamžik do příběhu ústně doplňovaly. Dalším úkolem bylo najít knihu označenou cedulkou malované čtení a na závěr žáci vyplnili pracovní list.

Při třetím setkání si paní knihovnice připravily pro děti opět skvělý a nápaditý program, ve kterém se vystřídalo mnoho aktivit. Všichni si nejprve společně zazpívali a zpěv doprovodili rytmickými pohyby vlastního těla.  Potom děti pomohly zachránit žabičce znečištěnou tůňku, hádaly zvířátka podle přečtených básniček a společně si zacvičily. Na závěr se paní knihovnice převlékly za žabičky a sehrály vtipnou scénku z knihy Kvak a Žbluňk jsou kamarádi. Děti představení moc bavilo a s pozorně paní knihovnice sledovaly.

Všechna setkání byla příjemná a především velmi přínosná. Už se těšíme na další společnou akci i na závěrečné pasování na čtenáře. Děkujeme knihovnicím Věrušce a Petrušce za skvělý přístup k dětem a za nezapomenutelné zážitky.

Mgr. Lenka Hošková a Mgr. Ilona Chvalníková

Datum vložení: 3. 5. 2023 8:59