Projekt Knížka pro prvňáčka

V letošním školním roce se žáci první třídy zapojili do projektu Knížka pro prvňáčka. Tento projekt již několik roků pořádá pro žáky prvních tříd Okresní knihovna Jana Drdy v Příbrami.

Od začátku druhého pololetí jezdili žáci 1. třídy pravidelně každý měsíc do knihovny ve Školní ulici, kde pro ně paní knihovnice připravily poutavý program v rámci projektu Knížka pro prvňáčka. Na prvním setkání nás čekalo PUTOVÁNÍ KNIHOVNOU, kde se žáci poutavou formou prostřednictvím hádanek, říkanek, pantomimy a pomocí loutek seznamovali s knihovnou.

Na druhém setkání žáky čekalo MALOVANÉ A OBRÁZKOVÉ ČTENÍ, kdy jedna paní knihovnice četla příběh a druhá ukazovala obrázky a předměty, které děti v pravý čas doplňovaly do čteného textu.

Další část projektu byla nazvaná PŘÍRODA A MY. Jednalo se o komponovaný program plný hádanek, básniček, zpěvu a pohybových aktivit spojený s tématem přírody a její ochranou. Na závěr pak děti viděly divadelní představení Kvak a Žbluňk.

Čtvrtá část tohoto projektu s názvem SPOLEČNÉ ČTENÍ byla zaměřená na společné čtení paní knihovnice s dětmi. Společně četli příběh z knihy Kvak a Žbluňk jsou kamarádi. Čtení bylo provázeno veselými, poučnými a přemýšlivými vsuvkami s žabí tematikou.

Při posledním setkání s názvem PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE žáci skládali čtenářský slib a následně byli slavnostně pasováni na čtenáře a byla jim předána kniha. Za dětmi zavítaly princezny, které prvňáčky jménem krále Oty I. pasovaly na rytíře a rytířky řádu čtenářského.

Celý projekt byl velmi pěkně připravený, dětem se moc líbil a do knihovny se vždy velice těšily. Věříme, že se budeme pravidelně potkávat i v příštím školním roce.

Mgr. Jitka Mrázová, třídní učitelka 1. třídy

Datum vložení: 20. 6. 2022 7:00