Pozvánky na semináře pro rodiče

obrázek

Nabízíme pozvánky na semináře pro rodiče, které se budou konat online v rámci rodičovských kaváren.
Komunikace s puberťákem (1.11.), Moderní výchovné přístupy (6.1.), Rozvoj emoční inteligence dětí (12.1.)

Vážení rodiče,

nabízíme vám jménem projektu MAP II ORP Příbram pozvánky na zajímavé online akce pro rodiče.

on-line Rodičovská kavárna -  KOMUNIKACE S PUBERŤÁKEM

1.11.2021  od 17:00  (2 vyuč. hodiny+ 1 hodina konzultací)

V rámci setkání s rodiči se na chvíli zastavíme a budeme si společně povídat o náročném období dospívání, o tom, jak nás ten člověk, kterého jsme dosud bez větších problémů vychovávali, dokáže vytočit k nepříčetnosti.
Zmíníme o také o fyziologických i psychologických záležitostech souvisejících s dospíváním. Budeme společně hledat nadhled, důvěru a pochopení.
Povíme si, jak i v tomto životním období je důležité rozvíjet sebepojetí vlastního dítěte a jak mu pomoci se zdravým budováním identity a tím podporou jeho úspěšnosti v životě.
O čem tedy mluvit a jak s nimi mluvit? Na to se Vám lektorka pokusí pomoci nalézt odpovědi.¨

Prosím Vás, aby se zájemci z Vaší školy přihlásili zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 23.10.2021. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům zašlu včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář - MailScanner has detected a possible fraud attempt from "https:" claiming to be  https://forms.gle/4Lf86fLukyTKLjGG9

obrázek

on-line Rodičovská kavárna – MODERNÍ VÝCHOVNÉ PŘÍSTUPY A JAK S DĚTMI KOMUNIKOVAT

6.1.202 od 17:00 (2 vyuč. hodiny + 1 hodina konzultací)

V rámci setkání s rodiči se na chvíli zastavíme a budeme si společně povídat o životních rolích, o aktivních přístupech k dětskému světu, o vnímání dítěte komplexně. Popíšeme si charakteristiky současného dětství. Dále se také zmíníme o současných trendech výchovy a o tom, jak se vyznat v tom, co je správné. Popíšeme si důležitost rodiče při naplňování potřeb dítěte pro lepší orientaci v mezilidských vztazích a v komunikaci v dalším životě.

Povíme si, jak rozvíjet sebepojetí dítěte a jak mu pomoci se zdravým  vývojem.

Budeme se věnovat i komunikaci a zvládání konfliktů a projevů hněvu v dětském světě, ale také o odvaze rodiče být nedokonalým v „dokonalém světě.“ Důležité je také umět s dětmi mluvit o pocitech, emocích,  učit děti vyjadřovat, co se jim líbí a nelíbí, nezapomínat při komunikaci na vztahy, být konkrétní, využívat otevřené otázky.

Jaké jsou moderní výchovné přístupy moderních rodičů?

Prosím Vás, aby se zájemci z Vaší školy přihlásili zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 30.12.2021. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům zašlu včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář - MailScanner has detected definite fraud in the website at "forms.gle". Do not trust this website:  https://forms.gle/xto4ZtyAE7fEt8o16

obrázek

on-line Rodičovská kavárna – ROZVOJ EMOČNÍ INTELIGENCE U DĚTÍ Z MŠ A 1.STUPNĚ ZŠ

12.1.202 od 17:00 (2 vyuč. hodiny + 1 hodina konzultací)

V rámci setkání s rodiči se na chvíli zastavíme a budeme si společně povídat o vnímání emocí a práci s emocemi. Dále se také zmíníme o důležitosti emocí pro další vývoj člověka.

Budeme si  popisovat charakteristiky ovlivňující emoční inteligenci u dětí, seznámíme se se základními schody emoční inteligence. Povíme si, jak rozvíjet sebepojetí dítěte a jak mu pomoci se zdravým emočním vývojem.

Emočně inteligentní člověk dokáže v životě více. Budeme hovořit i o schopnosti přijímat normy, limity a hranice společnosti v souvislosti s emoční připraveností na školu.

A jak posílit své dítě?  Zvládám zpětnou vazbu - mám radost, že...; těší mě, že… - vyjadřuji své emoce u zpětné vazby směrem k dítěti? Přemýšlím nad tím co a jak říkám?

Na to vše budeme mít prostor a čas.

Prosím Vás, aby se zájemci z Vaší školy přihlásili zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 6.1.2022. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům zašlu včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář - MailScanner has detected definite fraud in the website at "forms.gle". Do not trust this website:  https://forms.gle/nMhCJ4GpPrLRu6cNA

Datum vložení: 15. 10. 2021 8:23