Základní škola Bohutín
ZŠ Bohutín,
okres Příbram

Organizace výuky od 4. 1. do 10. 1. 2021

Organizace výuky od 4. 1. do 10. 1. 2021 1

Organizace výuky od 4. 1. do 10. 1. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě rozhodnutí vlády a opatření MŠMT se od pondělí 4. 1. 2021 mění způsob vzdělávání žáků základních škol následovně:

 • ve škole je povolena osobní přítomnost pouze žáků 1. a 2. ročníku,
 • žáci 3. až 9. ročníku přecházejí na distanční výuku.

Uvedené ustanovení je prozatím platné do 10. ledna 2021.

 • Pro žáky 1. a 2. třídy bude fungovat za podmínek homogenity skupiny žáků jedné třídy školní družina (od 6:45 do 16 hodin) i školní jídelna (OBĚDY JE NUTNO PŘIHLÁSIT – do 31. 12. 2020 do 11 hodin). Vzhledem k faktu, že dítě musí mít po celou dobu pobytu ve škole roušku na obličeji, zvažte délku pobytu dítěte ve školní družině.
 • Prezenční výuka bude probíhat v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují). Žáci mají opět dle nařízení povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole (s výjimkou konzumace jídla). I nadále platí, že by žáci měli mít na každý den alespoň dvě čisté roušky.
 • Při prezenční výuce budou dodržována hygienická nařízení. Organizace výuky bude mírně upravena tak, aby byla dodržena hygienická pravidla a žáci jednotlivých tříd se nepotkávali na chodbách, na obědě, ani v družině. Škola zajistí nejen před a po skončení hodiny, ale i v jejím průběhu větrání učeben. Z tohoto důvodu prosíme rodiče o zajištění vhodného oblečení (více vrstev) pro děti.
 • Hudební výchova bude vyučována bez zpěvu. Děti nebudou mít klasický tělocvik – pokud to počasí dovolí,  budou chodit ven na vycházky – je proto třeba jim zajistit odpovídající venkovní oblečení a obutí.
 • Rozvrhy distanční výuky 3. až 9. ročníku jsou stejné jako od 14. října 2020 – případné bližší podrobnosti sdělí třídní učitelky.
 • Distanční výuka bude opět probíhat kombinací synchronní on-line výuky (pedagog pracuje v určené době se skupinou žáků ve videohodině prostřednictvím komunikační platformy) a asynchronní výuky (žáci pracují individuálně na svých úkolech, tempo a čas si volí sami) s případnou prací off-line.
 • Žáci budou pracovat v době stanovené rozvrhem a plnit zadané úkoly. Způsob práce bude nastaven především tak, aby s ohledem na věk a znalost užívání digitálních technologií mohli žáci pracovat samostatně v co největší míře. Rodiče pak prosíme o průběžnou kontrolu (dohled) a komunikaci se školou. 
 • Obědy jsou odhlášeny všem žákům 3. - 9. ročníků, v případě zájmu o oběd (do jídlonosiče) je nutné si obědy přihlásit.
 • Žáci mohou využít prezenční individuální konzultace ve škole, vždy jeden žák a jeden pedagogický pracovník. Může být přítomen zákonný zástupce žáka, konzultaci je nutno domluvit předem s vyučujícím daného předmětu.

Prosíme všechny rodiče, aby v této době pečlivě sledovali naše webové stránky a zprávy v Bakalářích. Budeme se snažit aktuálně informovat o případných změnách týkajících se provozu školy.  V případě nejasností se obracejte na třídní učitelky, vychovatelky ŠD, popř. i na zástupkyni nebo ředitelku školy. Celou situaci bedlivě sledujeme a o případných změnách vás budeme informovat.

Vážení rodiče, milí žáci, velice Vám děkuji za pochopení a za spolupráci.

Přeji všem pevné zdraví i nervy, Mgr. Lada Králová

 

Příloha: Informace MŠMT k provozu škol a školských zařízení od 27. prosince 2020 do 10. ledna 2021

Přílohy

Informace (2).pdf

Informace (2).pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 223,53 kB
Datum vložení: 30. 12. 2020 10:58
Datum poslední aktualizace: 30. 12. 2020 11:12
Autor: Správce Webu

Škola

Rychlý kontakt

Adresa:
ZŠ Bohutín, okres Příbram
Bohutín 37
262 41

Telefon:
+420 318 676 217
Email:
zsbohutin@zsbohutin.cz

Datová schránka: asxwehr

Kalendář akci

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2