Organizace výuky od 4. 1. do 10. 1. 2021

Organizace výuky od 4. 1. do 10. 1. 2021 1

Organizace výuky od 4. 1. do 10. 1. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě rozhodnutí vlády a opatření MŠMT se od pondělí 4. 1. 2021 mění způsob vzdělávání žáků základních škol následovně:

• ve škole je povolena osobní přítomnost pouze žáků 1. a 2. ročníku,
  • žáci 3. až 9. ročníku přecházejí na distanční výuku.

Uvedené ustanovení je prozatím platné do 10. ledna 2021.

• Pro žáky 1. a 2. třídy bude fungovat za podmínek homogenity skupiny žáků jedné třídy školní družina (od 6:45 do 16 hodin) i školní jídelna (OBĚDY JE NUTNO PŘIHLÁSIT – do 31. 12. 2020 do 11 hodin). Vzhledem k faktu, že dítě musí mít po celou dobu pobytu ve škole roušku na obličeji, zvažte délku pobytu dítěte ve školní družině.
  • Prezenční výuka bude probíhat v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují). Žáci mají opět dle nařízení povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole (s výjimkou konzumace jídla). I nadále platí, že by žáci měli mít na každý den alespoň dvě čisté roušky.
  • Při prezenční výuce budou dodržována hygienická nařízení. Organizace výuky bude mírně upravena tak, aby byla dodržena hygienická pravidla a žáci jednotlivých tříd se nepotkávali na chodbách, na obědě, ani v družině. Škola zajistí nejen před a po skončení hodiny, ale i v jejím průběhu větrání učeben. Z tohoto důvodu prosíme rodiče o zajištění vhodného oblečení (více vrstev) pro děti.
  • Hudební výchova bude vyučována bez zpěvu. Děti nebudou mít klasický tělocvik – pokud to počasí dovolí,  budou chodit ven na vycházky – je proto třeba jim zajistit odpovídající venkovní oblečení a obutí.
  • Rozvrhy distanční výuky 3. až 9. ročníku jsou stejné jako od 14. října 2020 – případné bližší podrobnosti sdělí třídní učitelky.
  • Distanční výuka bude opět probíhat kombinací synchronní on-line výuky (pedagog pracuje v určené době se skupinou žáků ve videohodině prostřednictvím komunikační platformy) a asynchronní výuky (žáci pracují individuálně na svých úkolech, tempo a čas si volí sami) s případnou prací off-line.
  • Žáci budou pracovat v době stanovené rozvrhem a plnit zadané úkoly. Způsob práce bude nastaven především tak, aby s ohledem na věk a znalost užívání digitálních technologií mohli žáci pracovat samostatně v co největší míře. Rodiče pak prosíme o průběžnou kontrolu (dohled) a komunikaci se školou.
  • Obědy jsou odhlášeny všem žákům 3. - 9. ročníků, v případě zájmu o oběd (do jídlonosiče) je nutné si obědy přihlásit.
  • Žáci mohou využít prezenční individuální konzultace ve škole, vždy jeden žák a jeden pedagogický pracovník. Může být přítomen zákonný zástupce žáka, konzultaci je nutno domluvit předem s vyučujícím daného předmětu.

Prosíme všechny rodiče, aby v této době pečlivě sledovali naše webové stránky a zprávy v Bakalářích. Budeme se snažit aktuálně informovat o případných změnách týkajících se provozu školy.  V případě nejasností se obracejte na třídní učitelky, vychovatelky ŠD, popř. i na zástupkyni nebo ředitelku školy. Celou situaci bedlivě sledujeme a o případných změnách vás budeme informovat.

Vážení rodiče, milí žáci, velice Vám děkuji za pochopení a za spolupráci.

Přeji všem pevné zdraví i nervy, Mgr. Lada Králová

Příloha: Informace MŠMT k provozu škol a školských zařízení od 27. prosince 2020 do 10. ledna 2021

Informace (2).pdf

Datum vložení: 30. 12. 2020 10:58