Loučení deváťáků se základní školou

V letošním roce se bohužel nemohla konat zahradní slavnost tak, jak je na této škole zvykem.

Dne 24. 6. 2021 se tedy konalo alespoň loučení deváťáků se základní školou. Této události se zúčastnili nejen žáci 9. ročníku, jejich rodiče a prarodiče, všichni zaměstnanci školy, ale také pan starosta Ladislav Turek.

Paní ředitelka přivítala příchozí a žáci před nedočkavé publikum nastoupili za doprovodu jimi vybrané písničky. Poté se již ujaly slova moderátorky celé akce, Anička Karasová a Adélka Cigániková. Společně s ostatními žáky si připravili dojemný proslov, kde popisovali svou cestu na této základní škole a poděkovali nejen rodičům za jejich trpělivost.

Následovalo krátké představení každého žáka, jeho charakteristických vlastností a také nechyběla informace o tom, na které střední škole bude dále pokračovat jeho studium.

Deváťáci také nezapomněli poděkovat všem učitelům, jiným pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům školy. Jako poděkování předali každému krásnou květinu. Třídním učitelkám předali mimo květiny také trofej, která byla velkým překvapením, a paní učitelky již v tuto chvíli byly dojaté.

Poté se ujala slova paní ředitelka, která žákům také poděkovala a popřála dětem jen to nejlepší do další etapy jejich života. K jejímu přání se přidal i pan starosta, který také k deváťákům promluvil.

Za pomoci paní ředitelky, pana starosty a třídních učitelek byly dětem předány šerpy a také knihy, které si samy vybraly jako upomínku na povinnou školní docházku.

Asi nejdojemnější chvílí tohoto odpoledne bylo, když si deváťáci společně zazpívali písničku - Příběh nekončí. V tuto chvíli bylo vidět, jak si to žáci společně užívají a uvědomují si, že se jim společné chvíle na této škole krátí. I mnohým přihlížejícím v tento moment ukápla nejedna slza.

Loučení deváťáků se povedlo, bylo nádherné počasí a celý program byl vydařený. Žáci i všichni ostatní se skutečně bavili a moc si to užili. Rodiče, prarodiče, ale také učitelé připravili spousty dobrot, aby na této hezké akci nic nechybělo. Ještě je důležité podotknout, že to deváťákům moc slušelo!

Myslím, že se všem bude po těchto žácích skutečně stýskat!

Ing. Michaela Melicharová

Datum vložení: 25. 6. 2021 12:46