Projektový den v Technické akademii v Březnici

V pátek 18. 9. 2020 se 7. třída zúčastnila v rámci projektu EU OP VVV ZŠ Bohutín 063 projektového dne v Technické akademii v Březnici. Tématem projektového dne byla Robotizace a polytechnika. 

Nejprve měli žáci krátkou přednášku, kde se dozvěděli, co to je robot, co to je umělá inteligence nebo k čemu je dobré programování. V praktické části si pak sami vyzkoušeli, jak sestrojit z lega robotickou ruku a jak ji pomocí tabletu ovládat nebo jak programovat počítačovou hru.

Na konci si ověřili získané znalosti při vědomostní soutěži a na vlastní oči zkusili virtuální realitu, kde jsme společně navštívili světové metropole – New York, Paříž nebo Londýn a také jsme prozkoumali podmořský svět, nejen v ponorce, ale i jako potápěči.

Za 7. třídu Mgr. Hana Szabad