Nový vzdělávací web ČT edu

Děti se mohou kdykoliv učit i na novém vzdělávacím webu ČT edu. Je na něm přes 3000 vzdělávacích videí určených pro předškolní děti a žáky základních a středních škol.

Videa jsou přehledně rozdělena podle stupňů, předmětových oblastí i témat tak, aby se uživatelé co nejsnáze dostali k tomu, co je zajímá a baví.

Videa pro ČT edu vybírali v České televizi s téměř padesátkou zkušených učitelů a odborníků. V návaznosti na rámcové vzdělávací programy i učitelskou praxi je pak zpracovávali tak, aby bylo snadné se v nich orientovat. Nyní tak ČT edu nabízí videa pro víc než dvacet předmětů či oblastí a pro asi dvě stovky různých témat. Je to startovní stav a plánem ČT je portál do budoucna rozšiřovat nejen o nová videa, nové předměty, jako je třeba matematika, ale i jiné formáty, například pracovní listy.

ČT edu je otevřeno nejen učitelům, ale i rodičům a dětem.