Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školy – aktualizováno

Rodič, který má v péči dítě do 10 let, které je žákem naší školy, může naši školu, která je dle nařízení Bezpečnostní rady státu ČR od 11. 3. 2020 uzavřena, požádat o vydání žádosti o ošetřovné.

Prosíme, aby rodiče v tomto případě kontaktovali  naši školu e-mailem na adrese zsbohutin@zsbohutin.czDo předmětu zprávy uveďte „OČR“, do textu jméno, příjmení žáka a třídu, kterou navštěvuje, a dále uveďte jméno a příjmení žadatele.

Pouze nemáte-li možnost zaslat email, kontaktujte nás telefonicky v pondělí či ve středu v době od 8:00 do 9:00 na tel. čísle 318 676 217.

Vážení rodiče, po dobu trvání mimořádných opatření  bude budova školy pro všechny osoby uzavřena. Potvrzené žádosti OČR vám rádi zašleme na vyžádání bezkontaktně elektronicky (e-mailem) s elektronickým podpisem, tzn. bez nutnosti do školy choditDěkujeme za pochopení.

 

Informace k vydání žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 13 let

Vláda ve čtvrtek  19. 3. 2020 vyhlásila další opatření v souvislosti s vydáváním žádosti o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školy a navrhla změnu, že bude moci požádat každý, kdo pečuje o dítě do 13-ti let.

Poslanecká sněmovna toto projednala a schválila na svém zasedání v úterý 24. 3. 2020. Nyní musí zákon projednat a schválit senát, který bude zasedat 25. 3. 2020. Pak musí vše podepsat prezident ČR.

Následně budou škole předány formuláře žádosti. Do té doby bude škola vydávat žádosti o ošetřovné pouze pro žadatele, kteří pečují o dítě do 10-ti let.

Prosíme rodiče dětí starších 10-ti let, aby školu kontaktovali v době, kdy bude celý proces dokončen, a to výše uvedeným způsobem (e-mailem). Je přislíbeno, že bude ošetřovné vyplaceno i zpětně a to po celou dobu uzavření škol.

 

Sledujte prosím naše stránky, kde budeme uveřejňovat dostupné informace ohledně dalšího vývoje situace.

 

Nárok na ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy). Ten potvrdí výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje. Škola může potvrdit i druhý díl žádosti, který slouží pro uplatnění nároku v případě převzetí péče o dítě jiným oprávněným (druhým rodičem). Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá je neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ. 

Lidé budou moct čerpat náhradu za ošetřovné po celou dobu uzavření škol pro děti až do 13 let

Ošetřovné až do 13. narozenin a po celou dobu uzavření škol. Poslanci podpořili návrh ministryně Maláčové