Důležité upozornění: Mimořádné opatření – UZAVŘENÍ ŠKOL

Vážení rodiče,

v souvislosti s vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem v Evropě ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o dalších mimořádných opatřeních.

S účinností od středy 11. 3. 2020 se zakazuje až do odvolání osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a vysokých školách.

Na základě tohoto opatření bude do odvolání uzavřena škola, školní jídelna, školní družina i školního klub.

Vážení rodiče, situaci budeme i nadále bedlivě sledovat.  Prosíme, sledujte informace ve veřejnoprávních médiích a naše webové stránky, další informace zveřejníme, jakmile budou k dispozici.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Lada Králová, ředitelka školy

Ve dnech uzavření školy bude probíhat dezinfekce všech prostor školy. Z tohoto důvodu si žáci odnášeli  před uzavřením školy domů všechny osobní věci ze šatních skříněk a tříd.

Rodič, který má v péči dítě do 10 let a které je žákem naší školy, může požádat o vydání žádosti o ošetřovné naši školu uzavřenou dle nařízení Bezpečnostní rady státu ČR od 11. 3. 2020.

Prosíme, aby rodiče kontaktovali v tomto případě kdykoliv naši školu emailem na adrese zsbohutin@zsbohutin.czDo předmětu zprávy uveďte „OČR“, do textu jméno, příjmení žáka a třídu, kterou navštěvuje a dále uveďte jméno a příjmení žadatele.
Nemáte-li možnost zaslat email, kontaktujte nás telefonicky ve středu 11. 3. nebo ve čtvrtek 12. 3. 2020 v době od 7:30 do 12:00 na tel. čísle 318 676 217.

Potvrzené žádosti si  žadatel může osobně vyzvednout ve čtvrtek 12. 3. 2020 a v pátek 13. 3. 2020 od 8 do 12 hodin v budově školy.

Sledujte prosím naše stránky, kde budeme uveřejňovat dostupné informace ohledně dalšího vývoje situace.

Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy). Tu potvrdí výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje. Ošetřovné lze čerpat maximálně 9 kalendářních dnů. Výjimkou jsou případy, kdy je rodič samoživitel, ten může čerpat ošetřovné až 16 kalendářních dnů. Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá je neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ.

Informace ČSSZ k ošetřovnému