Sportuj ve škole

Naše škola pokračuje i v letošním roce v realizaci projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s názvem „Sportuj ve škole“.  Projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Děti se v rámci školní družiny věnují různým pohybovým aktivitám. Program by měl žákům ukázat, že sport baví.  Byli bychom rádi, kdyby se děti chtěly pohybu věnovat i ve svém volném čase buď s kamarády, nebo ve sportovním klubu, a ještě více se těšily na hodiny tělesné výchovy ve škole. Projekt je založen na sportovních hrách, které v sobě snoubí hravost, komunikaci, spolupráci, hru v kolektivu, respekt a disciplínu. Lekce probíhají jednu až tři hodiny týdně a jsou pro děti v rámci pobytu ve školní družině zdarma. Probíhají pod vedením vyškolených lektorů, kteří vymýšlejí a upravují program dle toho, co jejich malé sportovce nejvíce baví. Budeme se těšit i v příštím roce.

Iveta Zemková, lektorka