Erasmus Days 9. třída

Dne 11. 10. 2019 přijala devátá třída pozvání do Gymnázia Legionářů v Příbrami, kde pro ně byla připravena prezentace o programu Erasmus+. To je vzdělávací program Evropské unie na období let 2014 až 2020, jenž podporuje spolupráci a setkávání studentů různých států.

Po skončení první části se třída rozdělila na dvě poloviny a každá dostala za průvodce studenty gymnázia. Pod jejich vedením si v příbramských ulicích zahráli navigační hru, která je provedla po historické části Příbrami a zároveň připomněla příběh bývalého studenta příbramského gymnázia Antonína Stočese. Jeho tragickým osudem se inspiroval Jan Drda v povídce Vyšší princip a podle ní dostala název i navigační hra, kterou vytvořili studenti a učitelé příbramského gymnázia. Naši žáci si předem stáhli aplikaci do svých mobilních telefonů a pak už se podle pokynů pohybovali po různých místech a plnili zadané úkoly.

Myslím si, že deváťáky zaujal příběh i samotná hra a že se dozvěděli něco víc o regionální historii.

Mgr. Lenka Brabcová