Soutěž „O nejkrásnější jablíčko“

V pátek 22. října 2019 se v ZŠ Bohutín konala tradiční podzimní soutěž „O nejkrásnější jablíčko“.

Prostory školní družiny se oblékly do podzimní nálady. Na začátku výstavy nás vítala krásně vyřezaná dýně, kterou nám připravila paní učitelka. Okna zaplnily obrázky páťáků s jablíčkovými motivy, ve váze byla kytice z větviček jedlých kaštanů a okolo ní dotvářely atmosféru barevné listy. Na stolech leželo přes padesát krásných jablíček.

O vítězi rozhodovali všichni žáci a učitelé naší školy – hlasováním lístečky.  Nebylo to lehké rozhodování. Zajímavé bylo, že každé jablíčko získalo nějaké hlasy. A kdo vyhrál? Na 1. místě se umístil Ondra Musil, 2. místo obsadila Sabina Pastyriková a 3. místo patří Jakubu Krásovi.

Zároveň vždy hledáme největšího jablečného obra. Tady byly výsledky velice těsné. 1. místo získal opět Jakub Krása a o 2. místo se dělí Aneta a Nela Makovy a Sára Kvasnovská.

Děkujeme všem soutěžícím a doufáme, že se do přinesených jablíček nakonec s chutí zakousli. A děkujeme také paní kuchařkám, které nám k této podzimní soutěži upekly moc dobrý jablkový závin!

 

Mgr. Lenka Malá