Výlet za Večerníčkem

Žáčci 1. a 2. třídy vyrazili hned druhý zářijový týden na zajímavou akci, kterou pořádá rožmitálské muzeum, kde probíhá  interaktivní výstava Večerníček.

Nejprve nám paní průvodkyně vysvětlila, jak vlastně vznikala většina večerníčků, které známe. Je to velmi náročná práce, která je ceněna nejen u nás, ale i v zahraničí.

Prostory muzea se pak proměnily v jednu velkou hernu: mohli jsme si vyzkoušet, jak se k filmům vyrábí zvukový doprovod a jak umí naši zvukaři improvizovat. Mohli jsme si vybarvit různé animované kamarády nebo přímo nakreslit filmový pás. Mohli jsme se zabydlet ve slavném klobouku kouzelníka Pokustóna. Mohli jsme si zahrát pohádku s loutkami nebo maňásky. Mohli jsme si obléct různé pohádkové kostýmy a na chvíli se proměnit třeba v Červenou karkulku. Mohli jsme navštívit místní minikino, kde promítali Pata a Mata. U my jsme si výstavu opravdu užili!

Nakonec jsme se zúčastnili hlasování o nejoblíbenější Večerníček, a vyfotili se v kulise Večerníčkova auta nebo coby Pat a Mat.

 

Mgr. Lenka Malá, Mgr. Lada Žáčková