Výlet 1.- 3. třídy na farmu Alp Rieser

Jelikož máme rádi přírodu, zvolili jsme pro letošní školní výlet rodinnou farmu Alp Rieser v Terešově.

Jen co jsme přijeli do Terešova, už na nás mávala paní Markéta, která je majitelkou rodinné farmy. Velmi vřele nás přivítala a dovedla nás pod přístřešek, kde na nás čekala ochutnávka lahodných kozích sýrů, mléka a syrovátky. Poté nás paní majitelka provedla po farmě. Alpaky nás potěšily svou klidnou, přítulnou a milou povahou. Velké i malé kozy kolem nás pobíhaly a dožadovaly se drbání za ušima. Děti si mohly vyzkoušet dojení koz, naučily se zpracovat vlnu z alpak na česačce, spřádání na kolovratu a plstění vlny za sucha. Každé dítě si odvezlo kousek vlny spřádané nebo česané.

I přes nepříznivé  počasí  se nám výlet na farmu líbil.

Iveta Zemková