Historiáda

Ve dnech 25. – 26. dubna 2019 se naše škola poprvé zúčastnila celostátní dějepisné soutěže Historiáda, která se tentokrát uskutečnila v Lomnici nad Popelkou. Žáci vždy soutěží ve čtyřčlenných týmech tvořených zástupcem každého ročníku 2. stupně. Naši školu reprezentovali Jan Traxler (9. třída), Kristýna Hamplová (8. třída), Marie Kulovaná (7. třída) a Kateřina Pánková (6. třída).

Účastníky Historiády čekaly dva dny plné dějepisu (celkem 16 soutěžních disciplín), kdy museli uplatnit nejen své znalosti, ale také rychlost, postřeh, logické myšlení i schopnost efektivně pracovat v týmu. Náročné úkoly plnili nejen v pořádající škole (například vyplňování protokolů, cyklické a ročníkové úkoly aj.), ale i v ulicích města nebo na nedalekém hradě Pecka. 

ZŠ Bohutín obsadila v kategorii základních škol 11. místo, pouhých 1,5 bodu ji dělilo od první desítky. Všem reprezentantům naší školy se tato soutěž velmi líbila a odnesli si z ní nezapomenutelné zážitky.

 
Mgr. Lenka Brabcová