Vánoční jarmark

V úterý 11. prosince proběhl v ZŠ Bohutín tradiční vánoční jarmark. Na tento den se žáci připravovali již dlouho dopředu výrobou různých dekorací. Zároveň jsme přinesli různé výrobky z domova, za což patří obrovský dík našim rodičům.

Jarmark zahájil zpěvem koled sbor dětí pod vedením pana učitele Hájka. Zpívali moc hezky a vyvolali v nás tu pravou sváteční atmosféru. A pak se již otevřely dveře tříd a jarmark mohl začít.

Všechny třídy zářily vánoční výzdobou a na stolečcích byla opravdu velká nabídka. Adventní věnce a dekorace, andílci, keramické výrobky, stromečky, sněhuláci, prasátka, svíčky nebo různé obrázky či závěsy se zimní tématikou. Pro mlsné jazýčky tu voněly perníčky, cukroví, vánočky a různé vánoční speciality – například vánoční čaj. Také se nabízely celé perníkové domečky či stromečky.

Kdo chtěl, mohl chvíli posedět u kávy a čaje, k jídlu se podávalo i teplé občerstvení. Novinkou letoška bylo pečení vaflí s čokoládou. Mňam!

Celá škola byla po celé dopoledne i část odpoledne plná zákazníků a malých prodavačů, kteří nabízeli, vychvalovali své zboží a také upravovali ceny. I to je životní praktická zkušenost, kterou žáci během dne získali.

Utržené peníze si děti uloží do třídních fondů a naloží s nimi po dohodě s třídními učiteli podle svých přání. Někteří pojedou na výlet, jiní si koupí něco do třídy a ti nejstarší si je určitě uschovají na loučení se školou.

Veselé blížící se Vánoce!

 

 Mgr. Lenka Malá

více foto na http://skolabohutin.rajce.idnes.cz/