Návštěva prvňáčků v MŠ

Na týden po jarních prázdninách se žáčci z 1. třídy těšili. Vydali se na návštěvy do mateřských škol, kam většina z nich dříve chodila.

Děti ukázaly svým kamarádům, co se ve škole od září naučily. Někteří přečetli ukázku ze slabikáře a společně jsme odpovídali na otázky vyplývající z textu. Zdenda dokonce přečetl kousek z knížky o medvídkovi. Jak krásně umíme psát, nám ukázal Máťa, Láďa a Eliška, na mazací tabulce předvedli jak tiskací, tak psací malá a velká písmena. Matematické dovednosti předvedl Martínek s Lukáškem při porovnávání čísel a paměťovém počítání, všichni společně (někdy i se zapojením dětí z MŠ) jsme vyřešili slovní úlohy. Anetka a Erik přednesli básničku o šikovných ručičkách. Na závěr vystoupení jsme si zatancovali a zazpívali anglickou písničku a naše oblíbené Soku soku baci baci, kdy se k nám připojily i ostatní děti. Paní učitelka pak předala svým budoucím prvňáčkům pozvánky na zápis.

Nejvíce se děti těšily, až si svými kamarády pohrají a opravdu si to užily! Za pár dní se školky přijedou podívat na oplátku k nám do naší školy, aby se předškoláčci podívali do opravdické školy, kam i oni budou za pár měsíců chodit.

 

Mgr. Lada Žáčková, Mgr. Lenka Malá