Zimní radovánky

Děti z 1. stupně ZŠ Bohutín ukončily v březnu projekt Zimní radovánky. V lednu jsme si zazávodili při soutěži Psích spřežení, a kdo chtěl, mohl si poměřit síly i v závodech na běžkách.

V únoru a březnu jsme jezdili bruslit na zimní stadion Příbram. Nejdříve tedy žáčci 1. a 2. třídy absolvovali dvouhodinový kurs bruslení, aby se na ledě mohli prohánět s našimi zkušenými bruslaři.

Při pobytu na ledě jsme si nejen zabruslili, ale starší kluci (a jedno děvče) si spolu s panem učitelem zahráli hokej. Vzhledem k tomu, že máme ve škole dva zkušené hokejové sportovce, byl zápas vyrovnaný.

Ostatní děti se zdokonalovaly v jízdě na bruslích při slalomu, krasobruslařských prvcích i v bruslení na čas – rychlobruslení.

Poslední návštěva zimního stadionu byla prodloužená. Užili jsme si totiž karnevalu na ledě. Za hudebního doprovodu se po ledě proháněli princezny, víly, čarodějnice, kočky, kovbojové a mnoho dalších masek, které sledovala jedna dospělácká maska – policajt s tmavými brýlemi. Kdo to byl, neprozradíme. Možná ho někdo poznal a pro někoho to bude tajemství napořád…

Začíná jaro, všichni už se těšíme na sluníčko a brusle uklidíme zase do skříní. Ale jen na rok….

 

Mgr. Lenka Malá