Závody psích spřežení 2019

Přívaly sněhu, které napadly začátkem února, využily děti z 1. stupně ZŠ Bohutín na tradiční zahájení projektu Zimní radovánky – závody psích spřežení. Letos byla trať obzvlášť náročná, saně se bořily a zledovatělý sníh klouzal. Naši stateční psi – děti, se ale nevzdaly! Trojici závodníků tvořili dva, kteří táhli a třetí se vezl (tady je velký zájem o spolužáky malé hmotnosti).

Za vydatného povzbuzování projeli trať všichni bez jediné kolize. Sice některé trojice využily opravného pokusu poté, co některý „pes“ uklouzl, ale psovod nevypadl ani jeden.

A pořadí v cíli?

 1. třída: 1. místo Anežka, Ája, Aneta
 2. místo Luky, David, Martínek
 3. místo Honza, Dominik, Ondra

 

 1. třída: 1. místo Editka, Monika, Kája
 2. místo Terezka, Deniska, Nela
 3. místo David, Tomáš, Linda

 

3.třída: 1. místo Bára, Kája, Vaneska

 1. místo Bětka, Emma, Nikol
 2. místo Ema, Nikola, Leonka

 

 1. třída: 1. místo Eliška, Terezka, Naty
 2. místo Sofie,Bára, Simča
 3. místo Štěpán, Štěpán, Zbyněk

 

 1. třída: 1. místo Šimon, Matěj,Vašek
 2. místo Jenda, Honza, Kryštof
 3. místo Míša, Eva, Naty

 

Blahopřejeme nejúspěšnějším trojicím, ale pochvala patří všem zúčastněným, protože se snažily všechny děti!

Největší překvapení následovalo další den. Do školy přijeli rodiče žákyně z 1. třídy s opravdovým psím spřežením, které tvořilo pět psů husky. Nejprve si je děti pohladily, obdivovaly jejich krásné oči a vyptávaly se na zajímavosti. Poté nám psi ukázali, co umí. Za nedočkavého štěkání je psovod zapřáhl do postrojů  a už radostně běželi zasněženou cestou. Kolem nich stejně radostně běžely naše děti. Byl to úžasný zážitek a my za něj moc děkujeme panu Sadílkovi.

Mgr. Lenka Malá