Vánoční jarmark

Již tradičně jsme u nás ve škole přivítali adventní čas jarmarkem, který proběhl ve čtvrtek 29. 11. 2018 dopoledne. Přípravy ovšem začaly mnohem dříve. Nejen pedagogové s dětmi se poctivě připravovali na tento den, ale pomohli také rodiče a prarodiče, za což jim patří velký dík.

Již od rána děti připravovaly k prodeji adventní věnce, vánoční svícny, různé výrobky z papíru, přírodnin, keramiky, malované perníčky, domácí cukroví, vánočky, doma vyráběné ozdoby, svíčky z včelího vosku a podobně. Když bylo vše připraveno, mohli se kupující vrhnout ke stánkům, krámkům a pultíkům, které si svými vánočními výrobky připravily jednotlivé třídy.

Když si všichni prohlédli obchůdky a nasáli předvánoční atmosféru, mohli zajít na něco dobrého do kavárničky deváté třídy. V kavárničce žáci vařili čaj a kávu, aby návštěvníci mohli v klidu posedět a užít si předvánoční atmosféru. Nechybělo ani občerstvení – párky v rohlíku, pizza a další slané i sladké pohoštění.

Přibližně po dvou hodinách začal ruch na školních chodbách utichat, pomohli jsme uklidit a odcházeli jsme domů s pocitem, že se vánoční jarmark skutečně vydařil.  

Děkujeme všem rodičům a dalším obětavým přátelům školy za pomoc i účast! 

Mgr. Karolína Šuchmanová