Cyklistický výlet 9. třídy

V pondělí 11. června 2018 jsme se sjeli v 9 hodin ráno u školní jídelny. S přilbami na hlavě, batůžky na zádech a hlavně s řádně seřízenými koly jsme vyjeli směr Láz na Sobeňský rybník. První zastávka byla v Lázu, kde se přidal další spolužák. Cesta nám velmi rychle ubíhala, deváťáci brdské kopce dobře zvládali.

Pobyt na Sobeňáku jsme zahájili ubytováním a dobrým obědem. Některé věci a hlavně velkého melouna a klobásy na opékání nám přivezli odpoledne rodiče Týny Drábkové a Veroniky Havačové. Děkujeme.

Pak jsme si vyjeli na kolech do Rožmitálu pod Třemšínem, nejen na zmrzlinu, ale i zasportovat si na multifunkční hřiště.

K večeru se děti vykoupaly v bazénu a pak jsme se všichni vydali na obhlídku okolí a přinesli si dřevo na večerní táborák. Ten jsme po večeři zapálili a seděli u něj do pozdní noci. Nikomu se nechtělo jít spát. Ale vyhnala nás velká bouřka, blesky osvětlovaly naše chatičky.

Ranní vstávání bylo pomalejší, ale hlad nás vyhnal na snídani. Sbalili jsme potom věci, některé poslali autem zpět a jen s lehkým batůžkem vyrazili na zpáteční cestu.

Přes Nepomuk a vrch Praha jsme dojeli zpět do Bohutína. Výlet se nám líbil, máme na co vzpomínat. Děkujeme dědovi a sestře Viki Dubské a panu Nádvorníkovi, kteří jeli s námi a panu Havačovi a paní Drábkové za doprovod autem.

 

Blanka Krýdlová, třídní učitelka

dav