Zimní radovánky v ZŠ Bohutín

Projekt Zimní radovánky má na 1. stupni ZŠ Bohutín již dlouholetou tradici.  O náplni projektu rozhoduje aktuální sněhová situace.

Letos se nám v lednu podařilo zorganizovat Závody psích spřežení, ale na soutěž sněhových staveb již nedošlo.

V únoru a březnu jsme jezdili na bruslení do příbramského zimního stadionu. Všechny děti bruslí rády a dobře, ani nejmenší prvňáčci se nenechávají zahanbit. Po rozbruslení se zdokonalujeme v technice bruslení, jezdíme slalomy, kruhové jízdy nebo „hady“. Na své si přijdou i malí hokejisté i hokejistky!

Na závěr je připraven karneval na ledě. Děti se promění v rytíře, kouzelníky, princezny, nevěsty, kočky a užívají si posledního bruslení. Letos jsme si připravili i speciální výběr hudby, který nám umožnili pustit pomocí nového ozvučení haly. Karneval byl super a všem se moc líbil. Bruslili s námi někteří rodiče a i oni si s úsměvem užívali…

 Zazpívali jsme si naši každoroční poslední píseň od Kryštofa, že „sněhy pak tají a naše cesta končí“, a nikomu se z ledu nechtělo. Do školy jsme se vraceli unavení, ale spokojení.

Mgr. Lenka Malá