ZOH V ZŠ Bohutín

Letošní ZOH v Pchjongčchangu  oslavila ZŠ Bohutín celoškolním projektem, který zorganizovala paní učitelka Malá spolu se školním parlamentem.

Na začátku jsme si shrnuli, jaké sporty jsou na ZOH, a následovně si každá třída vylosovala svůj sport. Úkolem tříd bylo vytvořit výzdobu třídy a závěrečnou demonstraci tohoto sportu.

Zároveň probíhal týdenní vědomostní test, kdy byla na nástěnce ZOH každý den umístěna jedna otázka, na kterou si třídy připravovaly odpovědi.

Závěr projektu byl posunut z důvodu lyžařského výcviku. Vyvrcholení celé akce tedy proběhlo v pátek 2. března 2018, kdy prošla nezávislá bodovací komise jednotlivé třídy a zhodnotila výzdobu. Poté se celá škola přesunula do tělocvičny na nejvíce očekávanou část projektu.

Zahájili jsme přinesením olympijské pochodně, která hořela po celou dobu naší malé zimní olympiády. A pak již každá třída předvedla krátké vystoupení ke svému sportu. Mohli jsme spatřit biatlonistku Veroniku Vítkovou, hokejový minizápas i s rozhodčím, skokany na lyžích nastupující s telemarkem, za hudebního doprovodu nám zabruslili krasobruslaři ve všech disciplínách. Běžkaři nám předvedli své zápolení na trati, akrobatické lyžování se muselo spokojit s akrobacií jen na kruzích, protože v tělocvičně byly právě nepříznivé klimatické podmínky. Sice nefoukalo, ale sněhu se nějak nedostávalo…Vyvrcholením byl super G a paralelní slalom Ester Ledecké včetně předání medailí i státní hymny. ZOH uzavřelo rychlobruslení.

Do vystoupení se zapojili všichni žáci. Byli v rolích sportovců, rozhodčích, trenérů, fanoušků, ale i moderátorů. Předvedli i choreografie znázorňující olympijské kruhy nebo živé sjezdové branky.

Nevím, jestli je důležité sdělit teď pořadí tříd podle dosažených bodů, vítězi byli totiž všichni. Byl to úžasný zážitek, na který určitě nezapomeneme. Poděkování patří všem zúčastněným žákům i učitelům, kteří se na přípravě podíleli, porotě, která měla velmi těžký úkol a na dálku i našim sportovcům, kteří nás svými výkony inspirovali. Ester Ledeckou jsme symbolicky pozdravili přímo z tělocvičny!

 

Mgr. Lenka Malá