Úspěch mladších žáků a žákyň v okresním kole vybíjené

Druhý lednový týden se konalo okresní kolo vybíjené mladšího žactva. Na tuto soutěž jsme připravili týmy z 2. – 4. třídy.

V úterý 9. ledna 2018 hráli nejprve chlapci Ve skupině získali dvě výhry, jednu remízu a jednu těsnou porážku. Hráli velmi pěkně, dodržovali domluvenou taktiku, a jak řekli diváci – hráli srdcem, bojovali. Skončili jsme na druhém, postupovém, místě shodně se ZŠ Příbram Školní. O postupu rozhodl až počet uhraných míčů a ten jsme měli menší.

Ve čtvrtek 11. ledna 2018 hrál dívčí tým. Ten překvapil ještě víc – zápasy ve skupině vyhrála děvčata všechny a postupovala do semifinále z 1. místa! Tady jsme narazili nejprve na silného soupeře – tým sportovní ZŠ Březové Hory. Ač nám Příbramští mnoho děvčat nevybili, cestu do finále nám uzavřeli. Čekal nás zápas o bronzovou příčku se 2. ZŠ Dobříš, kterou jsme ve skupině porazili. Zápas skončil nerozhodně, prodloužení také nerozhodně, a tak se muselo rozhodnout systémem „náhlá smrt“. Bohužel, Dobříš byla úspěšnější. Při vyhlašování všichni rozhodčí konstatovali, že pro ně byly na 3. místě oba týmy, ale pravidla soutěže to nedovolila.

Oba naše týmy bych chtěla ještě jednou moc pochválit, byli jsme pro všechny překvapením letošního okresního kola ve vybíjené! 

 

Soupiska chlapci: Dominik Janda, Václav Kučera, Štěpán Bezouška, Matěj Jelínek, Kryštof Hrabuša, Martin Čásar, Štěpán Matějka, Jan Šedivý, Josef Říha, Jakub Zlámal, Jakub Černý.

 

Soupiska dívky: Aneta Javorská, Eva Švejnohová, Natálie Kožená, Simona Kalová, Sofie Drábková, Natálie Křížová, Michaela Stehlíková, Tereza Němcová, Eliška Ťuková, Barbora Fialová, Emma Křížová.

 

 Mgr. Lenka Malá