Jablíčková krása v ZŠ Bohutín

 

V pátek 20. října 2017 se v ZŠ Bohutín konal další ročník soutěže O nejkrásnější jablíčko 2017. I v letošním roce se stoly zaplnily množstvím nádherných zelených, červených i barevných plodů, na které jsme všichni měli velkou chuť. Některá jablíčka byla i s lístky a některá byla dokonce vyzdobená výtvarně – doplněna papírovým červíkem…

Naším úkolem bylo však jen prohlížet a hlasovat, nikoliv ochutnávat.  Během dopoledne se v hodnocení vystřídaly všechny třídy. Všechna jablíčka obdržela nějaký ten hlas, ale nejvíc jich mělo jablko Dominika Švehly z 5. třídy, na 2. místě bylo obrovské jablko Zbyňka Turka ze 3. třídy a na 3. místě jablíčko Natálky Vítkové z 5. třídy.

Zároveň jsme hledali největší maxijablka. Letos jednoznačně zvítězilo jablko Zbyňka Turka, které vážilo 670 g! S odstupem se na 2. místě umístila jablka Anety Makové ze 3. třídy a na 3. místě Moničky Ráczové z 1. třídy.

Letošní podzimní výzdobu výstavy nám vylepšili krásnými vykrajovanými dýněmi žáci 7. třídy a žáci 3. třídy svými vystřihanými jablíčky.

Vítězům gratulujeme a ať si všichni na svých soutěžních jablíčkách moc pochutnají!

 

Mgr. Lenka Malá