Den svatého Patrika

 

Den svatého Patrika se každoročně slaví 17. března. Lidé vycházejí do ulic, tančí a baví se. Svatý Patrik byl dle pověr tím, kdo přinesl do Irska křesťanství. Právě v Irsku, dále ve Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu a v Severní Americe je tento svátek velmi oblíbený. V současné době se dostává do povědomí i v Evropě. Symbolem je jetelový trojlístek a ústřední barvou zelená. Lidé nosí zelené oblečení a jedí zelené jídlo.

Žáci 4.B v tento den také přišli v zeleném oblečení a přinesli zelené občerstvení. Jídlo jsme si společně anglicky pojmenovali. Také si žáci vyslechli krátký úryvek v anglickém jazyce, který popisoval historii a současnost tohoto svátku. Závěrem vyplnili pracovní list, který obsahoval několik klíčových slovíček k tomuto dni. Vše jsme zdokumentovali. Netradiční hodinu anglického jazyka si žáci užili.

Mgr. Lenka Hošková

IMG_6209IMG_6210IMG_6205