Netradiční hodina anglického jazyka

 

Dne 15. 1. 2016 se družina proměnila v obchod s jídlem. Žáci 3. B si zde mohli nakoupit libovolné jídlo a sníst si ho. Nepotřebovali k tomu žádné peníze, pouze museli mluvit anglicky. Veškeré vazby a slovíčka si předem připravili na kartičky a rozmístili je na stolečky, kde bylo připraveno jídlo (např. olivy, sýr, čokoláda, koláčky,…). Pokud tápali, tak díky kartičkám měli nápovědu stále na očích. Dále mohli o radu poprosit spolužáka nebo paní učitelku. Nakupování probíhalo ve dvojicích. Netradiční hodina se povedla. Mým cílem bylo, aby se žáci nebáli mluvit anglicky. Ten den se nikdo neostýchal a opravdu všichni anglický jazyk používali. Reakce Bětušky Hrdinové: „Na netradiční hodině se mi všechno líbilo. Nejvíce mě zaujalo, že jsme se neučili.“ V posledním bodě je vidět, že hra není brána jako učení. Přitom si mnohokrát zopakovali slovní zásobu a vazby při nakupování. Tímto děkuji paní Ricové, která nám upekla koláčky. Brzy se můžete těšit na další hravou hodinu anglického jazyka.

Mgr. Lenka Hošková, vyučující anglického jazyka

IMG_0569